Artysta na weekend: Koljah + wywiad

Wywiad

Nie pierwszy raz swe oczy zwracamy na zachód ku kolebce współczesnej elektroniki. W tym tygodniu Artysta na weekend prosto z Berlina – Koljah!

Dystans, umiłowanie dla old school, własna droga. To główne cechy tego niemieckiego producenta i DJ-a. Poznajcie go bliżej czytając nasz wywiad.

O przygodzie z Polską, Berlinem i samym sobą rozmawiamy z Koljah.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

WYWIAD: KOLJAH (Vidab Rec./ Niemcy)

 

 

W ubiegłym tygodniu byłeś w naszym kraju na imprezie we Wrocławiu. Powiedz czy byłeś już wcześniej w Polsce?

Byłem w Polsce w Bielsko Białej jakieś 10 lat temu. Spędziłem tutaj około tygodnia czasu. Przy tej wycieczce towarzyszył mi perkusista, z którym wtedy występowałem. Było to naprawdę dawno temu, jednak pamiętam, że spędziliśmy świetnie czas. Nie zapomnę samej imprezy, która była po prostu niesamowita oraz masy ludzi, których spotkaliśmy, a którzy przyjęli nas bardzo gościnnie. Teraz wiem, że macie wielu utalentowanych i zdolnych producentów, dlatego przed przyjazdem do Wrocławia byłem podekscytowany tym co znalazłem w sieci, a pochodzi z Waszego kraju.

Opowiedz nam o scenie muzyki elektronicznej w Twoim mieście.

To dość skomplikowane pytanie, na które nie da się odpowiedzieć, nie przytaczając wielu ciekawych historii. Na to jednak nie mamy chyba zbyt wiele czasu .. Berlin to świetne miasto dla muzyki elektronicznej ponieważ wielu artystów, którzy dużo znaczą dla gatunku mieszka tutaj, do tego mamy bardzo rozbudowaną scenę. Wielu artystów przyjeżdża tutaj grać na niezliczonej ilości imprez, co daje każdemu odbiorcy szeroki wybór tego czego chciałby słuchać na imprezach.

Opowiedz nam o swojej największej porażce oraz największym sukcescie.

Hmmmm –  zaliczyłem tyle sukcesów, a także porażek w moim życiu, dlatego nie potrafię wskazać tych, które mogłyby zyskać miano “największych”. Może kiedyś spiszę historię mojego życia. Pewnie najwcześniej będzie się to mogło wydarzyć gdy osiągnę 70 rok życia. Mam nadzieję, że wtedy będę widział, które z moich porażek i sukcesów mogę uznać za “największe”. Teraz jednak nie jest czas na takie podsumowania, także zapraszam do kolejnego spotkania za 35 lat, wtedy będę mógł podsumować siebie w takich kategoriach.

 

 

Co jest najważniejsze dla Ciebie w muzyce?

Robię muzykę taneczną, dlatego najważniejsze dla mnie jest aby ludzie, którzy ją słuchają mieli przy tym sporo zabawy. Staram się grać kombinacje stworzone z elementów house i techno, zawsze jednak pamiętam o tym, żeby moja muzyka docierała na parkiety, po to aby je rozgrzać.

Masz jakieś rady dla młodych, początkujących producentów?

Pielęgnujcie swój własny styl, nie bacząc na trendy.

Dzięki za rozmowę

Dzięki!


Rozmawiał: Kuba Juerga Maćkowski

Foto: Nadja Giese

 

Go to Beatport.com Get These Tracks Add This Player


Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →