Artysta na weekend – Guillaume & The Coutu Dumonts

News

W tym tygodniu przedstawiamy Wam sylwetkę cenionego producenta z Kanady - Guillaume & The Coutu Dumonts.

Guillaume Coutu Dumont z pochodzenia jest Kanadyjczykiem, jednak podobnie jak wielu innych artystów, wybrał on Berlin za swoje miejsce na ziemi, gdzie mieszka od 2007 roku. Guillaume pojawił się na scenie muzyki elektronicznej całkiem niedawno, a dokładnie w 2006 roku wraz wydaniem pierwszej Ep’ki „Selection Surnaturelle” dla znanej wytwórni Mutek Records. Zanim jednak stał się uznanym producentem, próbował on swoich sił w zespole jazz’owym [iks] jako perkusista. Także w tym samym okresie zaczął studia na wydziale muzycznym, a jako specjalność wybrał perkusję klasyczną. Po skończeniu uczelni postanowił skoncentrować swoją karierę muzyczną na kompozycji. W 2001 roku wraz ze wspomnianym już wcześniej zespołem [iks], Guillaume pojechał na turnee do Afryki, gdzie wystąpił m.in. na St. Louis Jazz Festival.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Guillaume jest także jedną z najważniejszych postaci na montrealskiej scenie muzyki elektronicznej. To właśnie on pomagał współtworzyć pierwsze, znane na całym świecie festiwale Mutek, które przyciągają tysiące ludzi z całego świata. W 2007 roku Guillaume wydał swoją drugą Ep’kę „Boogie Woogui”, tym razem nakładem wytwórni Floopy Funk. Także w tym samym roku ukazał się jego debiutancki album „Face À L’Est” dla Musique Risquee, który to spotkał się z bardzo pochlebnymi opiniamy wśród krytyków muzyki elektronicznej. Utwory Guillaume & The Coutu Dumonts pojawiały się także na wielu wspaniałych kompilacjach zaczynając od Fabric 38 mix by M.A.N.D.Y., Get Lost 02 mixed by Jamie Jones, Get Lost 03 mixed by Dinky, aż po tegoroczne Circoloco 10 Years Anniversary Part 2, Futurism Denny’ego Tenagli czy Secretsundaze Volume 2 mixed by Giles Smith & James Priestley.

 

 

Styl muzyczny jaki prezentuje Guillaume & The Coutu Dumonts jest hybrydą różnych gatunków takich jak house, techno, gospel czy afro-beat. Warto także wspomnieć, iż Guillaume występuję tylko na żywo i jak sam mówi: „Czuję, że w tym jestem właśnie najlepszy.”

 

Więcej informacji na temat artysty na: www.myspace.com/guillaumethecoutudumonts

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →