Artysta na weekend: de Giraffe + wywiad

Wywiad

Nowa jakość czy stare doświadczenie w odświeżonej formie? W cyklu Artysta na weekend przedstawiamy Wam polski duet de Giraffe.

Cbass i Mish Mash tworzą duet, który już niedługo wyda kilka ciekawych propozycji. Co skłoniło ich do wspólnej pracy, czym obecnie się zajmują oraz czego możemy się po nich spodziewać przeczytacie w naszym wywiadzie.

Artysta na weekend po polsku czyli De Giraffe aka Cbass & Mish Mash. Z Cbass’em rozmawia Kuba Maćkowski.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Wywiad: CBASS (de Giraffe/ Warszawa)

 

 

Właśnie rozpoczynasz nowy projekt de Giraffe, skąd pomysł na zmianę wizerunku, czego nowego możemy spodziewać się po tym wcieleniu?

de Giraffe to zupełnie nowy rozdział w moim życiu. Wspólnie z Piotrem (Mish Mash) postanowiliśmy, że chcemy razem grać i pracować w studio. Nazwa musiała jednak być różna od tej, która opisywała moje dotychczasowe wojaże muzyczne – Cbass & Mikobene i mieć w sobie pewną dozę dystansu do tego, co robimy, dlatego pomysł na de Giraffe. Dość intensywnie pracujemy nad doskonaleniem brzmienia i nowymi pomysłami na kolejne tracki. Na pewno po tym wcieleniu można spodziewać się dźwięków oscylujących wokół deepu, ambientu i muzyki house.

Niedługo wydany będzie remiks dla Djuma Soundsystem, opowiedz nam o współpracy z nimi.

Z chłopakami z Djuma Soundsystem mam dobry kontakt już od kilku lat, zanim jeszcze wydali „Les Djinns” z remixem Trentmollera. Wysłaliśmy im kilka naszych produkcji sygnowanych de Giraffe a oni od razu zaproponowali nam remix, który ukazać ma się jako 1 wydawnictwo ich nowego labelu – Djuma Sounds. Ten sam track remixować będzie również Tocadisco, a z kolei następny – Moby. Fajnie jest znaleźć się w tym gronie, choć muzycznie nie łączy nas zbyt wiele.

 

Cbass

 

Opowiedz nam o najnowszej EP-ce de Giraffe, podobno mają się na niej pojawić ciekawi remikserzy?

Tak, szukujemy coś naprawdę dobrego J Wspólnie z wokalistką Martą Carillon nagraliśmy bardzo elektroniczny numer „Pray of Doll”. Wydawnictwo ukaże się pod koniec maja na Disclouser Project Recordings z remixami Jamesa Teeja (jednego z najlepiej zapowiadających się producentów techno o czym świadczy kontrakt z Rebirth i współpraca z Rekids), Daniela Kyo (wydawnictwa na Plastic City, Urbantorque, Noir, Night Drive Music etc.) oraz Soul Minority, którego wydawnictwa zawsze lądują w top 10 deep house.  

Współpracujecie z Noviką przy jej najnowszym singlu, na czym polega Wasza pomoc, jak oceniasz współpracę z wokalistką?

Kasia to świetna wokalistka, której talent powinien być dostrzegany również poza granicami naszego kraju. Zabieramy się właśnie, za remix jej kolejnego singla, oraz pomagamy przy realizacji innego projektu. Na razie nie chcemy zdradzać zbyt wiele.

 

Mish Mash

 

Prowadzicie autorską audycję w Proton Radio, powiedz nam, co znajdziemy w programie, czym się kierujecie wybierając muzykę do audycji?

Audycja Existence Show pozwala nam przede wszystkim wyżyć się muzycznie. Gramy, co chcemy i jak chcemy, bez zastanawiania czy to się komuś spodoba czy nie. Ale chyba się podoba, bo liczba odbiorców i komentarze są naprawdę niezłe. Stawiamy głównie na elektronikę, ambient, ale też jazz czy funk. Piękne jest to, że w swojej własnej audycji możesz naprawdę robić, co tylko chcesz. A fakt, że jest to audycja w legendarnym Proton Radio dodaje temu fajny smaczek.

 

Dzięki za rozmowę!

 

Dzięki!

 

Rozmawiał: Kuba Juerga Maćkowski

 

Poniżej znajdziecie najnowszy mix z audycji Existence Show dla Proton Radio. Życzymy miłego odbioru!

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →