Art Department – The Drawing Board

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/04/25
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Najpierw, chciałoby się powiedzieć, były sobie dwa elektrony spowijające muzyczne jądro, ale skojarzenia są zbyt jednoznaczne, by uciekać się do takich porównań. Lepiej nakreślić pejzaż historii jak z bajki, w której główną rolę odgrywa szara, zapadła metropolia i jej dwóch mieszkańców. Jeden będący bliżej emerytury, niosący na plecach bagaż w postaci żyjącej legendy house’u, drugi natomiast ciągle poszukujący swego miejsca, uznania, stylu, pieczołowicie pielęgnujący swoje upodobania, ale nie pozyskawszy wciąż należytego posłuchu, z pasją eremity sięga po inspiracje tym głębiej, im coraz ciaśniejsze okazują się granice miasta.

I tu na główną scenę wkracza przypadek. Do tej pory odgrywający główne role w filmach, w życiu też chętnie się pojawiający. Damian Lazarus, szef Crosstown Rebels dzwoni do Kenny’ego Glasgowa oraz Jonny’ego White’a, by wspólnie zremiksowali Riz MC dla jego oficyny. Ci przystają na to bardzo chętnie tym samym zaczynając studyjną współpracę. W niedługim okresie zawładną sceną WMC AD 2010, oraz serii imprez Hot Natured organizowanych przez Jamiego Jonesa oraz Lee Fossa. Energetyczne sety i live-acty uzupełniając wokalami Kenny’ego stają się znakiem rozpoznawczym, a umilający zeszłoroczne klubowe wakacje klubowy singiel roku „Vampire Nightclub / Without You” przepustką do miana wydarzenia roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

A wydarzeniem tym stało się nic innego jak wydanie albumu. Wierzę chłopakom, że ciśnienia nie było, że wszystko poszło z planem, a szum medialny powodowany jest jedynie chorobliwym pragnieniem posłuchania dobrych kawałków klubowych z wokalami, co by łatwiej nucić było w samochodzie. I tak też się stało.

Jeśli house może być nadal szlachetny, nie zniechęcający nadęciem, patosem, poziomem z najbardziej prowincjonalnych discoplexów, to tutaj tak jest. Owszem, to nie jest korzenny chicago house, ale wciąż czuć tego ducha, co wpisuje się idealnie w profil wydawniczy Crosstown.

Elektryzuje zwłaszcza pomysłowość w układaniu melodii, konstruowania tanecznej motoryki, nawet w średnich tempach, i przede wszystkim paradoksalny brak zmęczenia ograniczonym jednak materiałem, jakim przeważnie jest taneczny długograj. Faworyta można z powodzeniem znaleźć w każdym z jedenastu utworów, co naturalnie świadczy o wysokim poziomie albumu. Prywatnie odtwarzam najczęściej „Much Too Much” – wspaniały numer otwierający album, który wiele mówi o tym, co dalej będzie się działo, a dzieje się wiele, co udowadnia „Tell Me Why (Part I)”, w którym dozowanie napięcia staje się sztuką samą w sobie, a zawodzenie niekoniecznie musi utrudniać odbiór. Oczywistym evergreenem są „Without You”, oraz wyjątkowa wersja „Vampire Nightclub”; wyjątkowa, bo dziesięciominutowa z niesamowitym intro i piekielnie intensywną (emocjonalnie oczywiście) końcówką.

Równie in plus wychodzi kolaboracja z Soul Clap oraz Osunlade w „We Call Love”, ale największe uznanie mogą budzić „Robert’s Cry” oraz wieńczący całość „I C U”, raz wygłup, innym razem miłosna elegia, w których Kenny Glasgow im bardziej chce sprawić złe wrażenie, tym większy powoduje uśmiech na twarzy, co zmuszony jestem skwitować niewybrednym komentarzem kolegi. Formalnie jeszcze należy tylko odhaczyć, że nie do końca jest wybór singla pilotującego, jakim jest „Living The Life” wykonany wespół z Sethem Troxlerem, choć pewnie dla wielu jest to wciąż taneczna gratka najwyższej jakości.

Pozostaje na koniec stwierdzić, że najbardziej satysfakcjonujące w tym wszystkim jest to, że wilk syty i owca cała. Media mają posłuch i liczą słupki oglądalności, artyści, management i wydawca liczą piętrzące się grosze na koncie, a słuchacze z pasją wiją się w takt przygrywanych im numerów, zapominając czym jest usłużność i pokora na imprezach. Zatem ostatnim pytaniem pozostaje: czy wystarczy to na album roku? Dowiemy się za niewiele ponad pół roku.Tracklista

01. Much Too Much
02. Tell Me Why (Part I)
03. Living The Life feat. Seth Troxler
04. What Does It Sound Like?
05. Without You
06. We Call Love feat. Soul Clap & Osunlade
07. Vampire Nightclub feat. Seth Troxler (Album Version)
08. In The Mood
09. Roberts Cry
10. Tell Me Why (Part II)
11. I C U

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →