Arnaud Le Texier: 'nic nie jest undergroundowe, jeśli umieszczasz to w social mediach’ WYWIAD

Wywiad

Rozmawiamy z jednym z najmocniejszych techno zawodników tegorocznego Audioriver.

Arnaud Le Texier jest kolejnym artystą, którego będziemy mieli przyjemność usłyszeć na Audioriver 2018. Jest to DJ i producent pochodzenia francuskiego, osiadły w Londynie. Wyróżnia go niemałe doświadczenie i aktywna działalność na międzynarodowej scenie techno od wielu lat. Arnaud jest odpowiedzialny za ceniony label Children Of Tomorrow. Od 1999 roku jego produkcje ukazują się na również na takich labelach jak Affin czy Chronicle. Kilka lat temu wraz z Antonio De Angelis, stworzył duet Detect Audio. Arnaud, przed swoją pierwszą wizytą w Polsce, opowiedział nam o tym, czego się spodziewa na Audioriver Festival, co myśli o scenie UK i francuskiej oraz o tym, co usłyszymy na Children Of Tomorrow w nadchodzących miesiącach!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Arnaud Le Texier – WYWIAD

Jesteś z Francji i tam stawiałeś pierwsze kroki jako DJ. Co skłoniło cię do przeniesienia się na stałe do Londynu?
Moje pierwsze kroki jako DJ stawiałem w Rennes, gdzie się urodziłem, potem przeniosłem się do Paryża i tam grałem we wszystkich najważniejszych klubach przez 11 lat. Po tym czasie szukałem zmiany, chciałem czegoś nowego, ponieważ nudziłem się sceną klubową w Paryżu, która nie była już tak dobra w tamtym okresie. Przeprowadziłem się w 2006 roku do Londynu i cieszę się, że dokonałem tego wyboru.

Jakie różnice widzisz między sceną techno w Paryżu i Londynie?
Przede wszystkim scena paryska zmieniła się w ostatnich latach, są nowi promotorzy… a ludzie są teraz pełni nowej energii i motywacji. W Londynie większość wydarzeń odbywa się w warehousach, ponieważ nie ma wystarczającej ilości klubów… Podoba mi się to, to czyni Londyn bardziej undergroundowym i odpowiednim dla techno. Oba miasta wiedzą, jak dobrze się bawić, a to jest najważniejsze!
Skupiasz się na swojej pracy, dużo grasz, wydajesz muzykę, ale wydajesz się nieco stronić od social media. Dlaczego?
Tak jak powiedziałaś, robię wiele rzeczy razem i staram się być aktywnym w mediach tyle, ile mogę. Ale czasami nie mam czasu, aby zrobić wszystko, a moim priorytetem jest tworzenie muzyki w studio.

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o biznesie w muzyce techno, o mediach społecznościowych zabijających underground. Co o tym myślisz?
Żyjemy w innych czasach niż wtedy, kiedy zaczynałem być DJ-em w 1989 roku, to na pewno. Prawdziwy przewrót dokonał się 10 lat temu, kiedy zaczęła się era Facebooka, Instagrama itp. Problem polega na tym, że nic nie jest undergroundowe, jeśli umieszczasz to w mediach społecznościowych… Więc jeśli chcemy pozostać w podziemiu, powinniśmy przestać się promować, ale czy jesteśmy gotowi na coś takiego? Nie sądzę…
Od wielu lat prowadzisz Children of Tomorrow. Jaki jest twój przepis na prowadzenie labelu?
Wydawanie muzyki, którą czujesz i podjęcie ryzyka.
Czego możemy się spodziewać po następnych wydaniach?
We wrześniu powinien pojawić się mój pierwszy album na Children Of Tomorrow. Będziemy mieli trochę EP-ek, m.in. od Larsa Huismanna, Leghau, Antonio De Angelisa i innych.

Audioriver będzie twoją pierwszą wizytą w Polsce. Z jakimi oczekiwaniami do nas przyjedziesz?
Słyszałem naprawdę świetne rzeczy o tym festiwalu, więc spodziewam się dobrej zabawy.
Rozmawiała: Dorota Smyk
Arnaud Le Texier wystąpi na Audioriver w sobotę 28 lipca na Kosmos Stage.


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →