ARIL BRIKHA – 24.11 Droga do mekki [Wrocław]

News

ARIL BRIKHA - Irańczyk ze szwedzkim paszportem, niekwestionowana gwiazda światowej sceny deep techno. W 1998 opanował świat swoją płytą "Groove La Chord", która była połączeniem muzyki soul z techno. W sobotę 24 listopada 2007 roku opanuje zmysły wszystkich zgromadzonych w klubie Droga do mekki we Wrocławiu.

W 1998 opanował świat swoją płytą „Groove La Chord”, która była połączeniem muzyki soul z techno. To wydarzenie zapoczątkowało nowy nurt w muzyce elektronicznej, który przyjął się pod określeniem deep techno. Jego bardzo żywiołowe live show znane jest na całym świecie, począwszy od Detroit Electronic Music Festival, poprzez kluby w całej Europie, aż po Fabric w Londynie. Podczas jedynego występu w Polsce 24 listopada we wrocławskim klubie Droga do mekki swój live act zaprezentuje ARIL BRIKHA.

Aril Brikha urodził się w Iranie. W wieku trzech lat jego rodzice musieli opuścić kraj. Ich celem stała się Szwecja. Swoje muzyczne zainteresowanie i predyspozycje wykazywał od najmłodszych lat. Własne produkcje zaczął komponować w wieku 16 lat.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W czasie kiedy muzyka techno w Szwecji zaczynała przybierać formę minimalową, Aril Brikha tworzył bardzo emocjonalną, uduchowioną muzykę elektroniczną. Brikha starał się rozpowszechniać swoją muzykę w szwedzkich labelach jednak promowanie tego rodzaju nie było wtedy czymś, co lokalne wytwórnie chciałyby promować.

Aril szukał bardziej świeżych rozwiązań. Uzyskał adresy trzech niezależnych wytwórni – między innymi wytwórni Transmat, której właścicielem jest Derrick May – i wysłał tam swoje produkcje. Wynikiem tego była legendarna już Ep’ka Art Of Vegeance (zawierająca Groove La Chord) wydana w 1998 roku na labelu Fragile, siostrzanej wytwórni Transmat.

Tego roku ukazał się również jego album Deeparture In Time, który zawierał wyjątkowo poruszające zestawienie produkcji Arila – Embrace, Otul oraz elektro-funkowy Setting Sun – ułożonych jedynie przy pomocy jednego keyboardu, perkusji oraz Atari. Rezultat był znakomity. Album doczekał się swojej reedycji w Europie, wzbogacony o dwie nowe produkcje. Groove La Chord pojawił się w ponad 60 różnych kompilacjach wydanych na całym świecie.

Od czasu współpracy z Transmat, Aril Brikha urósł do rangi gwiazdy w muzyce deep techno. Jego bardzo żywiołowe live show znane jest na całym świecie, począwszy od DEMF (Detroit Electronic Music Festival), poprzez kluby w całej Europie, aż po Fabric w Londynie.

Wspomniany Groove la Chord jest wyjątkową produkcją, która pozwoliła Arilowi utrzymać się na szczycie przez prawie 10 lat. Najbardziej uznani dj’e na świecie nie przestają grać tej płyty w swoich setach.

Od czasów albumu Deeparture In Time, Brikha wydał jeszcze kilka płyt na tak uznanych labelach jak Kompakt, Poker Flat, Music Man czy brytyjska Peacefrog. Świadczy to tylko o bardzo wysokim poziomie jego produkcji.

24 listopad 2007 – ARIL BRIKHA @ Droga do mekki

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →