Arca wypuszcza nową składankę i prezentuje niepublikowany dotąd utwór

Czerwcowa premiera czwartej długogrającej płyty bynajmniej nie sprawiła, że Arca spoczęła na laurach. W sieci pojawiła się kolejna nowość ze strony Wenezuelki, która stanowi efekt internetowej współpracy z jej fanami.

Arca – elektronika przekraczająca granice

Już w 2013 roku, kiedy jako nieznana szerszej publiczności artystka maczała palce przy albumie Yeezus Kanyego Westa, wiadomo było, że mamy do czynienia z graczką dużego kalibru. Po współpracy z amerykańskim raperem połączyła swoje siły z FKA twigs, prezentując jeszcze szerszy wachlarz swoich możliwości. Z jej debiutanckim albumem Xen wiązano już duże oczekiwania i nie pomylono się. Arca bardzo szybko wskoczyła do panteonu tych artystów, którym nieobce są transgresywne eksperymenty, przekraczanie muzycznych granic i artystyczne ekstrema. Czy to w pojedynkę, czy kooperując z ikoną współczesnej alternatywy, Björk, konsekwentnie ucieka przed zaszufladkowaniem i gatunkowymi przyporządkowaniami.

Arca – Alive 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Arca – rok pełen pracy

Pod koniec czerwca Wenezuelka zaprezentowała światu czwartą długogrającą płytę, czyli KiCk I. Krążek, na którym swój ślad odcisnęła wspomniana już przeze mnie Björk, latynoamerykańska Rosalia oraz Sophie, został entuzjastycznie przyjęty przez słuchaczy i recenzenckie grono. Doceniono, że Arca nadal poszukuje własnego stylu, zestawiając emocjonalne ballady z dekonstrukcją muzyki klubowej. Dużym atutem materiału okazała się też jego warstwa liryczna, której motywem przewodnim jest poszukiwanie siebie i własnej płciowości. Sęk tkwił w jej autentyczności – Alejandra Ghersi od 2018 roku identyfikuje się jako osoba niebinarna. W zestawieniu najciekawszych albumów miesiąca pisałem:

KiCk I to brawurowa próba opowiedzenia o tym, że wysmyknięcie się płciowym konwenansom i chęć odkrycia tożsamości mogą przynieść upragnione wyzwolenie

Arca – Time 

Arca – składanka i nowy utwór

Premiera wydawnictwa bynajmniej nie oznaczała dla producentki zasłużonej przerwy twórczej. Artystka opublikowała właśnie drugą odsłonę kompilacji Mutants Mixtape. To składanka, która została stworzona wspólnie z członkami nieformalnej społeczności Mutants1000000. Powołana na platformie Discord grupa, zrzesza fanów, którzy na bieżąco rozmawiają o jej twórczości i wymieniają się rozmaitymi spostrzeżeniami. Choć stanowią autonomiczny twór, ich idolka często zagląda na kanały i zachęca się do prezentacji własnej twórczości. To właśnie one złożyły się na internetowy, ponadnarodowy mixtape.

Jeden z kawałków, postambientowy Mallorca, został stworzony przez samą Wenezuelkę. Nie jest to bynajmniej klasyczna, jednowymiarowa melodia – Arca we właściwym sobie stylu dekonstruuje standardowy, melodyjny storytelling. Z całością Mutants Mixtape można z kolei zapoznać się tutaj. Data jego premiery była nieprzypadkowa i zbiegła się w czasie z Bandcamp Music Friday. To dzień, gdy całość przychodów ze sprzedanej muzyki trafia do artystów, a w tym wypadku do organizacji działających na rzecz równouprawnienia mniejszości seksualnych. Choć sama akcja najprawdopodobniej się nie powtórzy, wciąż zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Arca – Mallorca 

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →