Apple Music wyłoży 50 mln dolarów na branżę muzyczną

News
apple przekaże 50 mln dolarów w trakcie koronawirusa

W aktualnych czasach pandemii koronawirusa, jedną z najbardziej poszkodowanych grup społecznych są artyści. I to właśnie dla nich oraz dla przedstawicieli środowiska muzycznego Apple Music uruchomił specjalny fundusz wart 50 mln dolarów.

Koronawirus zbiera żniwo niemal w każdej dziedzinie życia i w każdej gałęzi gospodarki. Między innymi artystom i całej branży muzycznej epidemia uniemożliwiła generowanie jakichkolwiek dochodów. Dlatego firma Apple wyszła naprzeciw tym grupom społecznym i przeznaczyła dla nich 50 mln dolarów. Sprawdźcie, co dokładnie oferuje amerykańska korporacja?

Apple wesprze środowisko muzyczne. Ale tylko to niezależne.

O fakcie tym poinformował za pośrednictwem social mediów Music Business World. Korporacja Apple miała bez większego rozgłosu założyć fundusz, z którego środki finansowe będą zasilać konta przedstawicieli branży muzycznej. Co ważne, chodzi zarówno o niezależnych twórców, jak i niezależnych producentów, wytwórnie muzyczne i dystrybutorów – czyli podmioty, które mogą mieć szczególne problemy z przetrwaniem pandemii. Duże firmy i gwiazdy nie będą mogły skorzystać z funduszu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jakie warunki stawia Apple? Np. wytwórnie muszą przekroczyć próg 10 tys. dolarów zarobionych w ciągu kwartału, a także mieć podpisaną z Apple bezpośrednią umowę dystrybucyjną, czyli muszą dystrybuować swoich twórców przez Apple Music, a nie np. dużą wytwórnię, która z kolei ma kontrakt z Apple Music.

Apple pomaga walczyć z koronawirusem

Apple od samego początku mocno angażuje się w walkę z COVID-19. Firma ta niedawno wypuściła w USA milion przyłbic ochronnych i opublikowała filmiki dotyczące prawidłowego montażu tych sprzętów. Podobnie postąpiła Tesla, która pokazała, w jaki sposób produkuje respiratory z części elektrycznych samochodów. Twórców i branżę muzyczną starają się wesprzeć również m.in. Spotify, SoundCloud, Tidal czy Bandamp.

 


Polska branża kulturalno-rozrywkowa zagrożona #razemtańczymyrazemwalczymy

Redakcja Muno.pl w imieniu swoim oraz przedstawicieli i przedstawicielek polskiej branży kulturalno-rozrywkowej wystosowała petycję do polskiego rządu ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej.

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej
#razemtańczymyrazemwalczymy

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →