Apple Music wyłoży 50 mln dolarów na branżę muzyczną
W aktualnych czasach pandemii koronawirusa, jedną z najbardziej poszkodowanych grup społecznych są artyści. I to właśnie dla nich oraz dla przedstawicieli środowiska muzycznego Apple Music uruchomił specjalny fundusz wart 50 mln dolarów.
Koronawirus zbiera żniwo niemal w każdej dziedzinie życia i w każdej gałęzi gospodarki. Między innymi artystom i całej branży muzycznej epidemia uniemożliwiła generowanie jakichkolwiek dochodów. Dlatego firma Apple wyszła naprzeciw tym grupom społecznym i przeznaczyła dla nich 50 mln dolarów. Sprawdźcie, co dokładnie oferuje amerykańska korporacja?
Apple wesprze środowisko muzyczne. Ale tylko to niezależne.
O fakcie tym poinformował za pośrednictwem social mediów Music Business World. Korporacja Apple miała bez większego rozgłosu założyć fundusz, z którego środki finansowe będą zasilać konta przedstawicieli branży muzycznej. Co ważne, chodzi zarówno o niezależnych twórców, jak i niezależnych producentów, wytwórnie muzyczne i dystrybutorów – czyli podmioty, które mogą mieć szczególne problemy z przetrwaniem pandemii. Duże firmy i gwiazdy nie będą mogły skorzystać z funduszu.
Jakie warunki stawia Apple? Np. wytwórnie muszą przekroczyć próg 10 tys. dolarów zarobionych w ciągu kwartału, a także mieć podpisaną z Apple bezpośrednią umowę dystrybucyjną, czyli muszą dystrybuować swoich twórców przez Apple Music, a nie np. dużą wytwórnię, która z kolei ma kontrakt z Apple Music.
Apple pomaga walczyć z koronawirusem
Apple od samego początku mocno angażuje się w walkę z COVID-19. Firma ta niedawno wypuściła w USA milion przyłbic ochronnych i opublikowała filmiki dotyczące prawidłowego montażu tych sprzętów. Podobnie postąpiła Tesla, która pokazała, w jaki sposób produkuje respiratory z części elektrycznych samochodów. Twórców i branżę muzyczną starają się wesprzeć również m.in. Spotify, SoundCloud, Tidal czy Bandamp.
Apple is dedicated to supporting the worldwide response to COVID-19. We’ve now sourced over 20M masks through our supply chain. Our design, engineering, operations and packaging teams are also working with suppliers to design, produce and ship face shields for medical workers. pic.twitter.com/3xRqNgMThX
— Tim Cook (@tim_cook) April 5, 2020
Polska branża kulturalno-rozrywkowa zagrożona #razemtańczymyrazemwalczymy
Redakcja Muno.pl w imieniu swoim oraz przedstawicieli i przedstawicielek polskiej branży kulturalno-rozrywkowej wystosowała petycję do polskiego rządu ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej.