Shazam od teraz własnością Apple (aktualizacja)

Technologia

Plotki się potwierdziły i Shazam został kupiony przez Apple. Obie firmy wydały oświadczenia w tej sprawie. Co będzie dalej z popularną usługą muzyczną?

Zdaniem serwisu TechCrunch, bardzo możliwe, że w poniedziałek zostanie podpisana umowa, na mocy której Apple stanie się właścicielem Shazama. Wartość najpopularniejszej na świecie aplikacji do rozpoznawania utworów muzycznych została oszacowana 2 lata temu na ponad miliard dolarów, jednak Apple ma zapłacić za nią sporo mniej – około 400 milionów dolarów.
Apple i Shazam blisko współpracują ze sobą od kilku lat. Jeśli zapytacie Siri o tytuł utworu, skorzysta ona właśnie z shazamowej bazy. Być może zakup aplikacji ma na celu jej pełną integrację z systemami iOS i macOS lub włączenie do Apple Music.
Mało prawdopodobne, że wraz z zakupem Shazama przez Apple, aplikacja zniknie z konkurencyjnych platform (Android i Windows). Firma z Cupertino raczej wykorzysta ją do popularyzacji swojej platformy streamingowej Apple Music.
Źródło: TechCrunch
Aktualizacja 12.12.2017
Plotki się potwierdziły i Shazam został kupiony przez Apple. Obie strony opublikowały oświadczenia w tej sprawie.
Apple:
Cieszymy się, że Shazam i jego utalentowany zespół dołączy do Apple. Apple Music i Shazam to naturalny sposób dzielenia się pasją odkrywania muzyki i dostarczania naszym użytkownikom doskonałych doznań muzycznych. Mamy ekscytujące plany na przyszłość i czekamy na połączenie z Shazamem po zatwierdzeniu dzisiejszej umowy.
Shazam:
Z radością ogłaszamy, że Shazam zawarł umowę z Apple, na mocy której stanie się jego częścią. Shazam jest jedną z najwyżej ocenianych aplikacji na świecie i uwielbianą przez setki milionów użytkowników. Nie możemy sobie wyobrazić lepszego domu dla Shazama, który umożliwiłby nam dalsze wprowadzanie innowacji i dostarczanie magii naszym użytkownikom.
Polub muno.pl na Facebooku: