Inteligentny głośnik od Apple. Co potrafi?

Technologia

Apple podczas konferencji WWDC 2017 pokazało swój domowy system audio, który ma nie tylko świetnie brzmieć, ale też ułatwiać życie.

Muzyka zawsze była ważna dla Apple – iPod, iTunes, Apple Music czy słuchawki Beats to tylko część oferty firmy z Cupertino skierowanej do melomanów. Brakowało w niej domowego systemu audio, jednak luka wkrótce zostanie uzupełniona. Podczas wczorajszej prezentacji Apple pokazało HomePod – inteligentny głośnik, który naprawdę sporo potrafi.
Niepozorna obudowa HomePoda skrywa 7-elementowy system głośników wysokotonowych oraz 4-calowy głośnik niskotonowy. Urządzenie działa pod kontrolą znanego z iPhone’a chipu A8, który odpowiada m.in. za przetwarzanie DSP. Głośnik Apple potrafi rozpoznać układ pomieszczenia, w którym się znajduje, wykryć wszelkie przeszkody i na podstawie zebranych informacji dostosować sposób odtwarzania dźwięku.
HomePoda wyposażono w asystenta głosowego Siri, znanego z iOS i macOS. Niestety, Siri dalej nie komunikuje się w języku polskim.
HomePod trafi do sprzedaży w USA, Wielkiej Brytanii i Australii pod koniec roku i będzie kosztował 349 dolarów. O polskiej premierze na razie nie wspomniano.
Więcej informacji: apple.com/homepod
Polub muno.pl na Facebooku: