Inteligentny głośnik od Apple. Co potrafi?

1 782
Technologia

Apple podczas konferencji WWDC 2017 pokazało swój domowy system audio, który ma nie tylko świetnie brzmieć, ale też ułatwiać życie.

Muzyka zawsze była ważna dla Apple – iPod, iTunes, Apple Music czy słuchawki Beats to tylko część oferty firmy z Cupertino skierowanej do melomanów. Brakowało w niej domowego systemu audio, jednak luka wkrótce zostanie uzupełniona. Podczas wczorajszej prezentacji Apple pokazało HomePod – inteligentny głośnik, który naprawdę sporo potrafi.
Niepozorna obudowa HomePoda skrywa 7-elementowy system głośników wysokotonowych oraz 4-calowy głośnik niskotonowy. Urządzenie działa pod kontrolą znanego z iPhone’a chipu A8, który odpowiada m.in. za przetwarzanie DSP. Głośnik Apple potrafi rozpoznać układ pomieszczenia, w którym się znajduje, wykryć wszelkie przeszkody i na podstawie zebranych informacji dostosować sposób odtwarzania dźwięku.
HomePoda wyposażono w asystenta głosowego Siri, znanego z iOS i macOS. Niestety, Siri dalej nie komunikuje się w języku polskim.
HomePod trafi do sprzedaży w USA, Wielkiej Brytanii i Australii pod koniec roku i będzie kosztował 349 dolarów. O polskiej premierze na razie nie wspomniano.
Więcej informacji: apple.com/homepod