Aplikacja, która zapłaci artystom więcej niż inni? Poznajcie Marine Snow

Fot. Maine Snow
News
Marine Snow - nadciąga rewolucja w świecie streamingu?

Marine Snow, nowa platforma streamingowa, zapowiada, że będzie płacić artystom z góry równowartość 500 000 streamów Spotify.

Marine Snow – nadciąga rewolucja w świecie streamingu?

Marine Snow testuje nowe, ciekawe podejście do tantiem muzycznych. Otóż nowa aplikacja muzyczna, która zadebiutowała już w App Store, oferuje artystom stałą opłatę z góry za udostępnienie utworu na wyłączność na 90 dni, odtwarzając go rotacyjnie w swojej aplikacji jako część wyselekcjonowanej oferty muzycznej.

O tym, jak działa ten model, Resident Advisor rozmawiał z założycielem firmy, Tonym Lashleyem, który wcześniej pracował w Spotify i The Boston Consulting Group:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przeciętny artysta, z którym współpracujemy, otrzymuje około 100 000 streamów ze swojej przeciętnej piosenki na Spotify przez cały okres jej istnienia, co oznacza, że przez 90 dni płacimy 2,5x więcej niż wynosi dochód z przeciętnej piosenki. Na przykład lokalny artysta w Indonezji w ciągu 90 dni zarabia 14 razy tyle, ile zarobiłby w ciągu całego okresu użytkowania swojego medianowego utworu na innych platformach.

Aplikacja, która zapłaci artystom więcej niż Spotify i to od razu z góry? Poznajcie Marine Snow
Fot MarineSnow

Aplikacja o wyraźnie społecznym zacięciu

Lashley zaznaczył, że w przypadku artystów z między innymi Indonezji ta wielokrotność jest jeszcze wyższa.

Obecnie na platformie można usłyszeć muzykę takich artystów jak Oliver Coates, Amnesia Scanner, ABADIR, Palmistry i wielu innych.

Opisywana przez Lashleya Marine Snow ma być miejscem dla „koneserów, którzy znajdą nowych przyjaciół dzięki nowej muzyce, a nową muzykę dzięki nowym przyjaciołom”. Aplikacja oferuje unikatowe podejście do odkrywania muzyki. Zamiast po prostu wyświetlać dostępne utwory, Marine Snow zaprasza użytkowników do otwierania kapsuł w stylu „easter-egg”, zawierających pojedyncze utwory, lub „szybkiego łączenia” kawałków kamieni szlachetnych w celu utworzenia nowych kapsuł.

Wspominając o społecznościowym aspekcie Marine Snow, Lashley powiedział, że „chodzimy na koncerty, aby poczuć więź z innymi, potwierdzić swoją tożsamość i być świadkami wspaniałych momentów, ale dzisiejsze muzyczne serwisy streamingowe nie mają w sobie nic z tej magii”.

Aplikację możecie ściągnąć pod tym adresem

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →