’Anty-Gone TRYPTYK’ – teatr, muzyka, taniec

News

Niezwykła fuzja środków artystycznych: ostre brzmienia metalowe, laboratorium antycznej greckiej rytmiki, dynamiczny współczesny balet, kilkanaście pieśni operowych oraz surowe rytmy bębnów...

Już w tym tygodniu we Wrocławiu będziemy mogli zobaczyć „Anty-Gone TRYPTYK”, najnowsze widowisko Teatru Pieśń Kozła w trzech zupełnie różnych odsłonach. W próbach bierze udział łącznie 30 artystów: aktorzy Teatru Pieśń Kozła, performerzy, zawodowi muzycy, wokaliści, śpiewacy operowi, tancerze z całego świata, w tym z Japonii, Niemiec i Włoch, a także choreografka z Francji. Co ciekawe, bezpośrednią inspiracją do spektaklu stał się średniowieczny bęben wikingów. „Okazało się, że to fantastyczne narzędzie do badania rytmiki i muzyki greckiej, a muzyka to klucz do Sofoklesa. W „Anty-Gone” wykorzystamy siedem replik takich bębnów” – wyjaśnia Grzegorz Bral ,twórca i dyrektor Teatru Pieśń Kozła.

Całość spektaklu, łącznie z przerwami, potrwa ok. 3 godz. 20 minut. Przedstawienie zostanie wystawione na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. – Nasza Antygona wymaga większej przestrzeni, to spektakl momentami bardzo głośny, z rozmachem. Z jednej strony, rzucamy w ten sposób rękawicę naszym widzom, przyzwyczajonym do bliskiego kontaktu z aktorami w naszej siedzibie, z drugiej strony, w tym przedstawieniu pozostajemy wierni naszym teatralnym poszukiwaniom – mówi Grzegorz Bral.
Spektakle premierowe „Anty-Gone TRYPTYK” w wykonaniu Teatru Pieśń Kozła odbędą się 22 i 23 listopada 2018 r., o godz. 19.00. Bilety nadal w sprzedaży. Spektakl dla widzów od 18. roku życia.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →