Animal Collective w maju w Warszawie i Krakowie

2 800
Wydarzenie
Animal Collective w maju w Warszawie i Krakowie

Jeden najbardziej produktywnych i wpływowych zespołów ostatnich lat - Animal Collective, w maju tego roku zagra na dwóch koncertach w naszym kraju!

W skład grupy Animal Collective wchodzi czterech muzyków: Avey Tare (David Portner), Panda Bear (Noah Lennox), Deakin (Josh Dibb) i Geologist (Brian Weitz). Swoją wspólną przygodę z muzyką panowie zaczęli jeszcze za czasów szkolnych, a obecnie na koncie Animal Collective znajdziemy osiem albumów oraz koncerty na najbardziej prestiżowych festiwalach na całym świecie. Każdym kolejnym nagraniem udowadniają, że wszelkie próby wpisania ich w jakiś muzyczny gatunek to walka z wiatrakami. Ich muzykę określano już m.in. jako eksperymentalny rock, neo-psychodelia, freak folk, new weird america, alternative country, indie rock i avant-techno.

Ich ostatni album udowodnił, że radzą sobie nie tylko z alternatywną publicznością, ale także tą bardziej mainstreamową. Wiele wpływowych magazynów muzycznych jak: Pitchfork, Clash, Entertainment Weekly, Spin, Mojo okrzyknęło go albumem roku 2009.

W 2011 roku Animal Collective będzie kuratorem festiwalu All Tomorrow’s Parties. Tę zaszczytną funkcję pełnili przed nimi między innymi Jim Jarmusch, Nick Cave & The Bad Seeds, Portishead, Sonic Youth, Mogwai i Modest Mouse. W tydzień po występie na festiwalu panowie z Animal Collective zagrają na dwóch koncertach w Polsce – w warszawskiej Stodole oraz krakowskiej Starej Łaźni!

ZOBACZ WIĘCEJ:

Źródło: materiały organizatora