Andre Detoxx – Flight 313 EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/01/10
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Wraz z początkiem stycznia Tanztone wydało produkt sygnowany nazwiskiem Andre Detoxx’a – producenta coraz bardziej rozpoznawanego zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w Polsce. Czy zapewni to wytwórni udane wejście w Nowy Rok?

Na EP-kę ’Flight 313′ składa się sześć utworów – oryginał oraz remiksy, z których najciekawiej wypadają interpretacje Popkids Vibes oraz Pysh’a. Detoxx dość umiejętnie manipuluje pomiędzy głębokim a technicznym brzmieniem – oryginał to kawałek przyzwoitego, deep’owego rzemiosła jednak nie wyróżniający się niczym szczególnym na tle gatunku. Z kolei duet Popkids Vibes zaskakuje odmiennym stylem – w ich remiksie słychać inspiracje takimi wytwórniami jak Loco czy Plastic City. Jest subtelniej, nostalgiczniej, żaden dźwięk nie jest tu przypadkowy i ma zachęcić słuchacza do dalszego obcowania z utworem.

Pysh postawił na dość luźną interpretację, zupełnie odmienną od głębokiego charakteru pierwowzoru. Główny nacisk położył na partię instrumentalną, przez co utwór dostaje bardziej house’owego wigoru. Chwilami może wydawać się zbyt epicki i monotonny, ale z pewnością poruszy niejeden parkiet. Świetne uwieńczenie całej EP-ki i bez wątpienia jej najmocniejszy punkt.

O 'Flight 313′ można powiedzieć, że to tytuł solidny, ale nic ponadto. Mimo to Tanztone udowadnia, że potrafi odnaleźć się na scenie klubowej stawiając przy tym na świeżych artystów.

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Original Mix
02. Popkids Vibes Deep Dub Mix
03. Backlash! Remix
04. KD3 Remix
05. Pysh Remix
06. Deep Infect Mix