An On Bast – No Cage EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/04/26
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Minął rok od ukazania się świetnej EP-ki „Upon The Dew Drops” (wspieranej m.in. przez Luciano), więc czas najwyższy na pokazanie światu najnowszego dzieła An On Bast – „No Cage EP”, nad którym patronat sprawuje Muno.pl. Wydawnictwo ukaże się w sprzedaży pod koniec kwietnia nakładem amerykańskiej oficyny La Folia Recordings.

Na „No Cage” składają się 3 utwory utrzymane w stylistyce tech-house, w których artystka nie boi się eksperymentować, tworząc ciekawe i niepowtarzalne kolaże dźwiękowe. Sama przyznaje, iż EP-ka nakierowana jest na dobry groove, jednocześnie wymykając się regułom muzycznym.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„DumDum” powoli wprowadza nas w świat barwnych i radosnych brzmień. Ania umiejętnie łączy wyraziste synthy z minimalowym, klikającym bitem i nieco etnicznymi samplami wokalnymi. Utwór w delikatny sposób hipnotyzuje i dzięki przemyślanej konstrukcji nic tu nie zakłóca jego odbioru.

Czas na zapowiadane eksperymenty! „Saxhopper” aż kipi od nieszablonowych rozwiązań i niekonwencjonalnych sampli, jak choćby burza oklasków w środku numeru. Motywem przewodnim jest tu wesołe podmuchiwanie w wymieniony w tytule saksofon. Mieszanka tych dźwięków przywodzi na myśl szalony styl Noze czy paryskiego tria dOP.

„Cat The King” utwierdza nas w przekonaniu, że inspiracją mogły być dokonania francuskich artystów. Uwagę przykuwa tu zaskakująca melodia miejscami celowo tracąca synchronizację z bitem, zestawiona z głębszym groove.

Nowy materiał An On Bast jest bez wątpienia warty uwagi, choć zapewne nie każdemu przypadnie do gustu ze względu na dużą swobodę w doborze dźwięków czy też frywolną nimi zabawę. Obowiązkowo jednak musicie posłuchać i ocenić!No Cage ep – An On Bast by La Folia Recordings

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. DumDum
02. Saxhopper
03. Cat The King

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →