An On Bast i Maciej Fortuna kontra Penderecki!

3 290
News

Jesteście ciekawi jak może brzmieć elektroniczny Krzysztof Penderecki? An On Bast i Maciej Fortuna wzięli się za warsztat jednego z najsłynniejszych polskich kompozytorów - posłuchajcie...

Nakładem Fortuna Music 23 listopada ukazała się transkrypcja muzyki filmowej Krzysztofa Pendereckiego „ELECTROACOUSTIC TRANSCRIPTION OF FILM MUSIC BY KRZYSZTOF PENDERECKI”.

Muzyka oscyluje wokół utworów Krzysztofa Pendereckiego pisanych specjalnie do filmu („Rękopis znaleziony w Saragosie”) oraz tych zaadoptowanych i wykorzystanych w wielu produkcjach filmowych jak „Polymorphia”, „Kosmogonia”, „Fluorescences”, „De Natura Sonoris”, „Agnus Dei”. Kompozycje duetu powstały w duchu processingbop, czyli wielokrotnego przetwarzania trąbki na żywo i budowania z niej nowych fraz i brzmień, zapoczątkowanego pierwszą płytą duetu „1” w 2012 roku.

Album An On Bast / Maciej Fortuna jest wydawnictwem dwupłytowym CD / DVD.  Autorem wszystkich zawartych na płycie DVD wideoklipów – animacji jest Paweł Wypych – współpracujący i występujący z duetem jako VJ Pillow.

Foto: Emiko Okime & Pawel Labunko z Audioriver Festival

Zobacz i posłuchaj: