Jazzowy eksperyment An On Bast i Macieja Fortuny

3 725
Zapowiedzi

Wspólna płyta znanej polskiej producentki An On Bast i muzyka jazzowego Macieja Fortuny nosi tytuł '1' i właśnie pojawiła się w sprzedaży.

An On Bast to polska kompozytorka i performerka, absolwentka Red Bull Music Academy w Melbourne. Ma na koncie 5 albumów i 5 EP-ek wydanych w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA oraz wiele klubowych i festiwalowych koncertów w kraju i za granicą. Maciej Fortuna to z kolei jeden z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków jazzowych młodego pokolenia. Był nominowany do Fryderyka 2011 (kategoria Jazz/Debiut Fonograficzny Roku) za autorską płytę ‚Lost Keys’ zespołu Maciej Fortuna Quartet.
An On Bast oraz Maciej Fortuna wykreowali nowy gatunek muzyczny – „processingbop” – konglomerat muzyki elektronicznej wykonywanej na żywo, jazzowego mainstreamu silnie osadzonego w konwencji post-bopu oraz młodzieńczej inwencji artystów, którzy przedkładają komunikatywność przekazu nad sztywne ramy obu bazowych gatunków.
Utwory na płycie ‚1‚ to szczegółowo zaaranżowane kompozycje i jednocześnie nieustanny dialog pomiedzy muzykami wykorzystującymi swe instrumenty z mistrzowską precyzją i szybkością, dzięki którym uzyskują nową jakość ograniczoną już tylko ich muzyczną wyobraźnią. Używanie elektronicznych urządzeń przetwarzania dźwięku zaciera granice wykonawcze pomiędzy instrumentami akustycznymi a elektroniką.
Praca z Maciejem jest niesamowita, świetnie dogadujemy się muzycznie, mimo że nasze światy wydają się totalnie różne, dzięki czemu jest miedzy nami mnóstwo fantastycznie zaskakujących obie strony momentów kompozycyjnych – tak o współpracy z Fortuną mówi sama An On Bast. Więcej możecie przeczytać w wywiadzie z okazji nagrania podcastu dla Muno.pl.

Płyta ukazała się w dystrybucji Fortuna Music i można ją kupić za pośrednictwem stron artystów oraz podczas koncertów.
Źródło: materiały promo
An On Bast/Maciej Fortuna – 1
Data wydania: 11.06.2012
Tracklista:
01. The Meeting
02. Mr. Cat Said
03. Pancake
04. Splash
05. Telephone Number
06. Time To Be
07. Fun Ship
08. All That Jazz
09. Relaxation


Latest tracks by An On Bast/Maciej Fortuna