Amsterdam Dance Event ogłasza line-up tegorocznej edycji ADE LIVE

News
ADE LIVE 2018 - fot. Tim Buiting

Amsterdam Dance Event odsłania kolejne karty. Organizatorzy przedstawili skład części koncertowej tegorocznej edycji wydarzenia, które odbędzie się w dniach 16-20 października. Kto pojawi się na scenie?

Amsterdam Dance Event – nie tylko sety i koncerty

ADE LIVE 2019 - fot. Laura Jacobs

ADE 2018 – fot. Laura Jacobs

Amsterdam Dance Event nosi miano największej i najważniejszej imprezy branżowej w świecie muzyki elektronicznej. ADE z całą pewnością można postawić obok innych, równie istotnych wydarzeń łączących w sobie cechy festiwalu, showcase’u i konferencji. Mowa tu m.in. o Reeperbahn, Eurosonic czy The Great Escape. Jednak jeśli chodzi o scenę elektroniczną, ADE nie ma sobie równych, o czym niech świadczy line-up części poświęconej didżejom (znajdziesz ją tutaj).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

ADE LIVE 2019 - fot. Mark Richter

ADE 2018 – fot. Mark Richter

ADE LIVE 2019 – część wydarzenia dedykowana jedynie tym artystom, którzy wystąpią w formule live actu, nie zaś setów didżejskich – trwać będzie dwa dni. Koncerty będą mogli zobaczyć zarówno wszyscy delegaci, jak i uczestnicy posiadający zakupione wejściówki. Pozostałe dni Amsterdam Dance Event poświęcone będą imprezom klubowym, konferencjom, warsztatom i spotkaniom z artystami.

Część koncertowa odbywać się będzie w dwóch amsterdamskich klubach – Paradiso i Melkweg.

ADE LIVE 2019 - fot. Dick Rennings

ADE 2018 – fot. Dick Rennings

W czasie trwania Amsterdam Dance Event, w mieście mają miejsce liczne imprezy towarzyszące w pozostałych klubach, targi, spotkania i nie tylko. Pomimo dość branżowego charakteru, Amsterdam Dance Event jest wydarzeniem, w którym udział chętnie biorą wszyscy, w tym liczni zagraniczni goście. Duża w tym zasługa właśnie części ADE LIVE, w ramach której w ubiegłych latach publiczność mogła podziwiać m.in. Roisin Murphy.

ADE LIVE 2019 - fot. Mark Richter

ADE 2018 – fot. Mark Richter

Amsterdam Dance Event – line-up ADE LIVE 2019

W składzie tegorocznej edycji ADE LIVE 2019 znajdziemy zarówno doskonale znane marki, jak i obiecujących debiutantów. W ciągu dwóch dni odbywania się koncertów zobaczymy:

Środa, 16 października | Paradiso

Haelos / Yellow Days / Larry Gus / Warhola / Oklou / OTHA / Meetsysteem

Czwartek, 17 października | Melkweg

Apparat / HVOB / Tourist / De Sluwe Vos live / Matias Aguayo / Catching Flies / Charlotte Adigéry / Polynation

Amsterdam Dance Event – starzy znajomi i debiutanci na ADE LIVE

Wystarczy rzucić okiem na line-up, by dostrzec starych znajomych. Występujący tego samego dnia Apparat i HVOB to projekty uwielbiane w Polsce, stąd ich nierzadka obecność w naszym kraju. Warto wspomnieć, iż jednych i drugich mieliśmy okazję zobaczyć podczas tegorocznej edycji festiwalu TAURON Nowa Muzyka. Co więcej, Sascha Ring z zespołem odwiedzi nas ponownie już niebawem. Apparat zagra w grudniu w Katowicach i we Wrocławiu (szczegóły).

Apparat - Tauron Nowa Muzyka fot. Zofia Paśnik

Apparat – Tauron Nowa Muzyka fot. Zofia Paśnik

Prócz nich na wyróżnienie zasługują Haelos, Yellow Days i Touristczyli projekty, które z pewnością nie należą już do anonimowych. William Phillips, odpowiedzialny za ostatni z wymienionych, od lat dostarcza nam wyrafinowanej elektroniki, choć może uchodzić za twórcę wciąż niedocenionego na miarę swojego talentu. Niech najlepszym przykładem będzie zaprezentowany w lipcu tego roku numer Bunny.

Podobnie ma się sytuacja z Catching Flies. Od lat jego twórczość jest porównywana z takimi gigantami jak Bonobo czy Four Tet. Tymczasem on sam – pomimo milionowych odsłon na YouTube niektórych ze swoich piosenek – pozostaje w ukrycie. Ostatnimi czasy brzmienie Catching Flies ewoluuje w kierunku instrumentalnej neoklasyki, w której elementy elektroniczne są jedynie dodatkami, a nie dominantą.

Pozostałe nazwy z tegorocznego line-upu ADE LIVE 2019 to w dużej mierze wciąż nieodkryte talenty. Jednym z nich jest posiadająca belgijsko-karaibskie korzenie Charlotte Adigéry. Artystka zwróciła uwagę na siebie wydanymi w ostatnich miesiącach kawałkami, w których odważnie łączy elektronikę z elementami r’n’b czy popu. Wystarczy posłuchać numeru Paténipat.

Amsterdam Dance Event – bilety

ADE LIVE 2018 - FOT. Sacha Hoebergen

ADE LIVE 2018 – FOT. Sacha Hoebergen

Amsterdam Dance Event odbędzie się w dniach 16-20 października. Choć wydarzenie dedykowane jest głównie do przedstawicieli branży muzycznej, możliwość zakupu biletów mają wszyscy. Chętni do uczestnictwa w ADE LIVE 2019 mogą zaopatrzyć się w wejściówki, które trafiły już do sprzedaży i są dostępne na stronie wydarzenia.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →