Amerykańskie wzorce w portugalskiej twórczości. W oczekiwaniu na „Espírito”

Fot. João Viegas
News
Violet, Espirito

Dwa lata od wydania ostatniej solowej epki, New Visions dla Paraiso, Violet zapowiada Espirito. Dla pochodzącej z Lizbony Ines Coutinho, będzie to trzeci materiał wydany na poczet własnej wytwórni, Naive.

Espírito, kolejne w karierze wydawnictwo portugalskiej producentki, ukaże się 23 kwietnia, nakładem założonej w 2017 roku autorskiej wytwórni Naive. Espírito jest następstwem albumu Archives 2012-2020, wydanego w lutym 2020 roku, przez jej sub-label Naivety. Najnowsze EP Violet składa się z czterech utworów, czerpiących inspirację z detroit techno i nowojorskiego house’u.

Violet – Espírito

Violet. Porywająca mieszanka rodem z USA

Portugalska artystka porzuca w Espírito dotychczasową koncepcję jungle i house’u, by stworzyć porywającą mieszankę dźwięków techno z Detroit i tribal house’u z Nowego Jorku. Strona A, z utworami Espírito After Forever, jest doskonałym przykładem ognistej kolaboracji hard-house’owych bitów Sound Factory, „przywołując na myśl Terrence’a Dixona i innych eksperymentatorów ze Środkowego Zachodu”.

Na drugiej stronie krążka wita nas utworów Psyche. Bardziej abstrakcyjny od poprzedników i nieco oszczędny pod kątem energii, jednak nacechowany masą breakbeatów. W remiksie Psyche, mamy do czynienia ze współzałożycielką labelu T4T LUV NRG, na co dzień partnerką życiową Octo Octa, Eris Drew. Pochodząca z samego serca Chicago Eris, nakłada na oryginał subtelne bity i tekstury, „eksplodujące w momenty czystej lekkości”.

Espírito można zamówić przedpremierowo za pośrednictwem platformy Phonica Records.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Violet: Świat się kręci dzięki przyjaźni – wywiad Oramics

21 listopada 2019
Amerykańskie wzorce w portugalskiej twórczości. W oczekiwaniu na „Espírito”

Violet, Poté, DJ Python, DJ Boring i inni nagrywają dla Femme Culture

23 kwietnia 2020
Amerykańskie wzorce w portugalskiej twórczości. W oczekiwaniu na „Espírito”

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.