Wesprzyj współtwórcę kultowego 'amen break’

News

Wystartowała akcja mająca na celu finansowe wsparcie współtwórcy najczęściej samplowanej solówki perkusyjnej w historii muzyki.

Nawet jeśli tytuł ’The Winstons – Amen, Brother’ nic Ci nie mówi, to z pewnością słyszałeś perkusyjny loop pochodzący z tego utworu. Od 1969 roku fragment tej piosenki przewinął się przez setki, głównie hip hopowych, breakbeatowych czy drum & bassowych numerów, zyskując status kultowego. Mimo sukcesu perkusyjnej solówki, twórcy nigdy nie otrzymali za wykorzystanie fragmentu ich piosenki żadnego honorarium. Powagę całej sytuacji nadaje śmierć perkusisty 'The Winstons’, Garego Colemana, który w 2006 roku zmarł jako bezdomny.


The Winstons
Niedawno ruszyła kampania zbierająca środki dla Richarda Spencera, frontmena 'The Winstons’, mająca na celu chociaż po części wynagrodzenie mu lat samplowania 'Amen, Brother’. W promocję akcji włączyli się tacy artyści jak Ben UFO, Eats Everything, Artwork czy Rob Da Bank.
Swój gest możecie okazać tutaj, posłuchajcie także w Muno.FM oryginału 'Amen, Brother’, jak i przykładowych utworów, w których słychać słynny 'amen break’.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →