Amelie Lens „Higher” – nowe EP Belgijki nie zachwyca

Kilka dni temu premierę miała najnowsza EPka Amelie Lens. Higher to pierwsze pełnoprawne wydawnictwo producentki w tym roku. Co tym razem zafundowała nam belgijska supergwiazda?

Amelie Lens – Lenske po raz trzynasty

Jak przystało na wielkie nazwisko świata muzyki elektronicznej, w 2018 roku Amelie Lens założyła swoje własne wydawnictwo o zaskakującej nazwie – Lenske. Od tego czasu, artystka za sprawą swojego labelu promuje zarówno mniej znanych i utalentowanych producentów (Milo Spykers, Ahl Iver, Airod czy Farrago), jak i swój własny materiał. I to o tym ostatnim chcę sobie chwilę pogdybać, gdyż kilka dni temu światło dzienne ujrzała jej trzecia, w pełni solowa EPka belgijki wydana w barwach Lenske. Sprawa jest o tyle ciekawa, że na minialbumie, po raz drugi w historii wspomnianej oficyny, pojawili się artyści, w moim mniemaniu, nawet wyższej ligi niż Amelie. Mowa o berlińskim duecie Fjaak (poprzednim był Kobosil), którego remix znajdziemy na omawianym wydawnictwie opatrzonym numerem 13.

Amelie Lens – Higher – nowe EP

Higher to składający się z 3 kawałków minialbum, wydany na fikuśnym, przeźroczystym winylu. Dwa autorstwa Amelie i jeden – remix tytułowego tracka, autorstwa wspomnianych Fjaak. Jest to również pierwszy pełnoprawny realease w tym roku najbardziej znanej DJ-ki wśród modelek. Oh, wait, miało być na odwrót…

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Co dostaliśmy tym razem? Po kilkukrotnym odsłuchu na usta ciśnie mi się odpowiedź: „no to samo co ostatnio”. Uważam, że nowy materiał Lens po prostu nic nie wnosi do jej dorobku, a wielu spośród najbardziej zatwardziałych fanów mogło nawet nie wychwycić w miksie Amelie jej nowych utworów. Nawet granych przedpremierowo. Powód, jak dla mnie, jest dość prozaiczny – artystka brzmieniowo osiadła na laurach.

Słuchacz ponownie bombardowany jest bezdusznym techno, którego kwintesencją jest charakterystyczna, określana przeze mnie mianem „dumcode’owej”, stopa. Wszystko to w akompaniamencie damskich, pewnie w zamyśle odrobinę „zmysłowych”, wokali. Dla mnie, w przypadku tej artystki, patern ten wyczerpał się już jakiś czas temu, a każdy doń powrót wywołuje na mojej twarzy grymas. Co tu dużo mówić – grymas znudzenia.

 Amelie Lens – Higher

Zdecydowanie najlepiej na Higher wypadają chłopaki z Fjaak. Może to przez to, że do tematu podeszli tak jak mają to w zwyczaju – nietuzinkowo. Berlińczycy rozbroili siermiężną bombę tworząc z niej konstrukcję bardziej misterną i wciągającą. Z licznymi, niebanalnymi przejściami, o wiele bardziej surową w swojej budowie. Byłoby mi tak po ludzku smutno wydać materiał by zostać, kolokwialnie mówiąc, zjedzonym w remixie…

Amelie Lens – Higher EP – tracklista i okładka płyty

  1. Higher
  2. L’Obscurite
  3. Higher (FJAAK Remix)
Amelie Lens - Higher EP - okładka płyty

Amelie Lens – Higher EP – okładka płyty

Amelie Lens – Higher EP – odsłuch albumuPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →