Amazon wstrzymuje sprzedaż nowych płyt CD i winyli

News
amazon

W odpowiedzi na szerzącą się pandemię koronawirusa amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe Amazon ogłosiło, że od teraz priorytetem dla niego są artykuły medyczne i inne produkty o dużym społecznym zapotrzebowaniu. Jednocześnie płyty CD i winyle nie będą uzupełniane. Nowe wydania muzyczne nie trafią więc do rozsianych po całych świecie magazynów firmy.

Amazon nie wyśle ci nowej płyty

5 miliardów dolarów – tyle według analityków może stracić przemysł muzyczno-eventowy w skutek trwającej pandemii wirusa COVID-19. Praktycznie codziennie odwoływane są kolejne festiwale, takie jak Glastonbury, Coachella, czy SXSW, a trasy koncertowe większych i mniejszych gwiazd przekładane są na nieokreślony termin. Kluby muzyczne są zamknięte, a los imprez, które miały się w nich odbyć pozostaje niepewny. Jak się okazuje, koronawirus będzie miał również niszczycielski wpływ na sprzedaż wydawnictw muzycznych. Szczególnie po ostatniej decyzji Amazona.

Pierwsze dane pokazują, że fizyczna sprzedaż albumów w pierwszych tygodniach marca spadła o 6% i prawdopodobnie będzie spadać nadal. Sytuację z pewnością pogorszy decyzja marki Amazon, która ogłosiła, że wstrzymuje dostawy płyt winylowych i CD do swoich magazynów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Od teraz priorytetowo traktujemy artykuły medyczne i okołomedyczne. Dlatego nie będziemy przyjmować produktów, które nie należą do tej kategorii. Potrwa to przynajmniej do 15 kwietnia – ogłosił na swojej stronie Amazon.

Amazon zmienia priorytety

Inne przedmioty, takie jak zabawki czy elektronika użytkowa, również zostały uwzględnione w orzeczeniu. Amazon jest detalicznym gigantem, jeżeli chodzi o sprzedaż muzyki. To posunięcie stanowi z pewnością kolejny w ostatnim czasie cios dla branży muzycznej.

amazon

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →