Multiplicanciones 3 EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2008/10/21
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Alex Under powraca! Po niewątpliwym hicie, jakim był „Gris Anthemo” zapadła cisza na blisko rok, teraz powraca z trzecią częścią serii Mutliplicaciones. Mylą się jednak Ci, którzy oczekują kolejnej porcji techfunku. Alex eksploruje swój dźwięk głębiej, dając upust inspiracjom z przeszłości i na szczęście nie porusza się w obszary jakże zgranego do bólu house’u, lecz serwuje nam potężną dawkę pierwszorzędnego deep techno.

„E” bez żadnego intra zabiera nas na przejaźdźke w tempie 133 bpm w okolice Detroit. Kompleksowa perkusja, synthowe, dobrze harmonizujące pady, od 1:30 porywający jazzowy hook i znakomita, mocarna linia basu! W tym numerze jest miejsce na jeden – „3 sekundowy” breakdown, po nim zjazd bez trzymanki zaczyna się dalej. To peaktimowy rozwalacz parkietów, dobrze umiejscowiony w secie zniszczy każdy klub !

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

„F1” zwalnia o 10 bpm i spokojnie prowadzi słuchacza przez meandry zamglonego klimatu. Pięknie umiejscowiony delikatny sample męskiego chórku nadaje całości istnie soulowy klimat. Pisząc tę recenzję w deszczowy poranek w krakowskim hotelu mam nieodparte wrażenie, iż utwór ten powstał z myślą o takich chwilach. Nie trzeba dodawać, źe jak to zwykle u Undera bywa, perkusje programowane są pefekcyjnie, a bogactwo doboru instrumentów wpada w ucho dopiero przy drugim słuchaniu.

Chwila wytchnienia jaką dał  nam „F1” okazuje się być tylko warmupem przed pędzącym „F2” i powracamy do 133 bpm. Nie jest to już taki walec jak „E” – w swoim klimacie też raczej rozmarzony, z chwytliwą linią basu. Idealny utwór na koniec seta, a linia basu wchodząca po breaku poprostu niszczy!

Ciesze się, że Alex Under wrócił, swoją wizją dodaje scenie dużo kolorytu. Nie stracił nic na świeżości spojrzenia i na szczęście dla nas i siebie samego nie poszedł w kierunku deephouse’u. Po jego długim milczeniu i raczej słabym w mojej opinii albumie Damiana Schwartza obawiałem się o rodzinę NET28, jednak ta EPka mnie uspokaja i nie mogę doczekać się na zapowiadany na styczeń album 3 muszkietera – Tadeo.

 

autor: Michał „bshosa” Brzozowski

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

Alex Under  Multiplicanciones 3 [Apnea 021]

1. E
2. F1
3. F2

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →