Akcja „Chroń naszą przyszłość”, czyli kluby chcą walczyć z COVID-19

News
Chroń naszą przyszłość, koronawirus, kluby

Środowisko muzyczne jednoczy się w sprawie koronawirusa. Artyści, organizatorzy imprez, kolektywy, festiwale, portale branżowe i dziennikarze podpisali się pod 16. zasadami, dzięki którym imprezy mają być bezpieczniejsze zarówno dla publiczności, jak i twórców, organizatorów oraz pracowników technicznych.

Chroń naszą przyszłość – walka o przetrwanie kultury klubowej

Akcja Chroń naszą przyszłość ma na celu uświadomienie bywalcom klubów muzycznych, jak istotne jest noszenie maseczek, zachowywanie dystansu społecznego, dezynfekowanie rąk, oraz stosowanie się do wszystkich innych zasad związanych z higieną i bezpieczeństwem.

Na fanpage’u labelu Brutaż pojawił się post zawierający 16 postulatów dotyczących przestrzegania reżimu sanitarnego podczas imprez i koncertów w klubach, jak i w plenerze. Akcję wsparli m.in. Muno.pl, Unsound Festival, Noizz.pl, Up To Date Festival, Syntetyk, Naphta, Anja Kraft, Muzyka Nieheteronormatywna, Piotr Kurek, Iskra, Going, Projekt LAB, Zamilska Błażej Malinowski.

Postulaty można podzielić na 3 części. Pierwsza z nich skierowana jest jest do uczestników imprez. W drugiej części znajdziemy zalecenia skierowane do organizatorów eventów muzycznych, trzecia zaś część nawołuje didżejów do reagowania, jeśli będą świadkami nieodpowiedniego zachowania. DJe są zachęcani, aby egzekwowali od organizatorów przestrzegania niezbędnych wymogów dotyczących higieny i bezpieczeństwa.

Walka z COVID-19 powinna trwać niezależnie od naszej oceny działań władz. Bezpieczne klubowe przestrzenie muszą mieć rację bytu. Dla kobiet, dla mniejszości seksualnych, dla osób w kryzysach psychicznych, ale i po prostu dla tych, którzy chcą oddychać. Wiemy, że dochodzi do bankructw. Wiemy, że klubom jest ciężko. Jednak nie możemy myśleć krótkowzrocznie. Wzmocnijmy zaufanie między klubowiczami, powstrzymajmy demonizację życia klubowego. Jeśli już zdecydowaliśmy się wyjść na imprezę, mamy obowiązek ograniczać zagrożenie jak tylko się da! – piszą organizatorzy akcji.

Chroń naszą przyszłość – postulaty

Klubowiczko! Klubowiczu!

1. Odmawiaj kontaktu fizycznego (sugerowanym gestem), o ile nie jest to naprawdę bliska osoba – niech to będzie odruchowe!
2. Zdjęcie maski na moment nie jest końcem świata, ale ograniczaj ekspozycję jak tylko możesz – pamiętaj, że zarażenie wirusem zależy od tego, jak długo wystawiasz na niego innych.
3. Jeśli chodzisz na imprezy, rób to co 14 dni lub rzadziej, w mieście, w którym mieszkasz lub w najbliższej miejscowości. W trakcie nocy nie przemieszczaj się między miejscówkami.
4. Nie rozmawiaj na dancefloorze – to otwieranie buzi, a nie taniec najbardziej naraża.
5. Nie pij z jednej słomki, nie pal tego samego papierosa co inne osoby.
6. Nie ukrywaj swoich objawów – twoim obowiązkiem jest kontakt z Sanepidem, a o wystąpieniu objawów najlepiej od razu poinformować przez swoje media społecznościowe.

Organizatorze, menedżerko!

1. Egzekwuj maseczki na terenie klubu/imprezy i wyproś osoby, które odmawiają ich noszenia w środku.
2. Gdy wydarzenie odbywa się wewnątrz, zapewnij maksymalną przewiewność lokalu
3. Zamknij palarnię i udostępniaj powrót do środka osobom, które wyszły na zewnątrz, by się przewietrzyć.
4. Twoja ochrona i obsługa barowa musi być cały czas w maskach. Dbaj szczególnie o starszych ochroniarzy i osoby z nadwagą. Nie przyjmuj na barze zamówień od osób bez masek.
5. Przekaż 10 procent z biletów z imprezy lub stałą zadeklarowaną kwotę z baru na lokalnie działające ośrodki pomocy osobom bezdomnym, niesamodzielnym lub starszym. Klienci tych placówek są najbardziej, choć pośrednio, zagrożeni twoim działaniem.
6. Wywieś stosowne komunikaty w widocznych miejscach na terenie wydarzenia.

Didżeju, didżejko!

1. Przed graniem doinformuj się, jak przewiewne jest miejsce, w którym będziesz grać – jeśli wietrzenie nie jest możliwe, rozważ odmowę. Odmów, jeśli miejsce nie włożyło wysiłku, by zaznajomić się z tym tematem.
2. Bądź punktualnie na swój występ, wychodź od razu po jego zakończeniu – często to ty jesteś jedyną osobą, która przyjechała z innej miejscowości/imprezy i przez to jesteś modelowym roznosicielem (dlatego też masz obowiązek sam/a nosić maskę).
3. Jeśli nie jesteś w stanie wyegzekwować dystansu i innych środków bezpieczeństwa w klubie, masz prawo przerwać występ (i wciąż otrzymać wynagrodzenie).
4. Pamiętaj, że jesteś najlepiej słyszalną osobą w klubie – reaguj na zachowania na dancefloorze.

Chroń naszą przyszłość, koronawrus, kluby

Bezpieczeństwo nie tylko w klubach – #SafeFUN #SafeRAVE #MaskON

Muno.pl wspiera akcję Chroń naszą przyszłość i przypomina, by zasady bezpieczeństwa przestrzegać nie tylko w klubach. W każdym miejscu, w którym dochodzi do gromadzenia się ludzi – niezależnie czy jest to klub, impreza plenerowa, sklep, restuaracja, kino, teatr czy galeria – dbajmy o zdrowie własne i drugiej osoby. Dlatego przypominamy o #SafeFUN #SafeRAVE #MaskON, kampanii edukacyjnej, w której zawarliśmy stanowisko dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa nie tylko w miejscach kultury i rozrywki, oraz

#SafeFUN #SafeRAVE #MaskON

#SafeFUN #SafeRAVE #MaskON

 

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.