Aida Arko z pierwszą EP-ką dla Soma Records

fot. Aida Arko
News Recenzje
Aida Arko

Kiedy przed rokiem usłyszałem EP-kę Aidy Arko Unholy, wiedziałem, że niebawem o tej wiedeńskiej didżejce i producentce techno będzie głośno... i rzeczywiście. Kilka dni temu, po serii udanych występów w Europie, artystka wydała swoje pierwsze miniwydawnictwo w Soma Records – Under You Above Galvanic Sky. Po kilku dniach odsłuchu nie mam wątpliwości – to jedna z najlepszych rzeczy, jaką usłyszałem w tym roku.

Aida Arko – nowa gwiazda sceny techno

Pod koniec ubiegłego roku wymieniłem Aidę Arko na liście didżejek i producentek, które narobią zamieszania na scenie w 2022 i… miałem rację! Po obfitującym w nowe wydawnictwa roku 2021 (EP-ka w Suarze, remiks dla Rebekah, pierwszy kawałek w Somie) o wiedeńskiej artystce sceny techno zrobiło się jeszcze głośniej. Tuż po jej lutowym występie w berlińskim HÖR, który zbiegał się wraz z ponownymi otwarciami klubów po pandemicznej smucie, dla artystki rozwiązał się worek z bookingami.

Brvtal Vision – Aida Arko | HÖR – Feb 23 / 2022

Publiczność z zachodniej Europy i nie tylko w końcu mogła przekonać się o ogromnym potencjale didżejki i producentki, nie wspominając już o występach w stolicy Austrii, gdzie supportowała największe gwiazdy sceny jak Chris Liebing czy Ben Klock.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Warto też dodać, że Aida Arko była jedną z jedenastu zagranicznych artystów, którzy dołączyli do naszej kompilacji na rzecz Ukrainy.

Producentka przez ostatnie miesiące niestrudzenie pracowała w studiu, doskonaląc swoje brzmienie. W efekcie powstała przepotężna i znakomicie wyprodukowana EP-ka Under You Above The Galvanic Sky, która już od pierwszego odsłuchu robi kolosalne wrażenie! Nie da się obojętnie przejść wobec tak szybkich, mocnych, solidnych, ale jednocześnie pełnych emocji kawałków. Już pierwszy utwór Rock It Till You Lock It wgniata w fotel – to jeden z najlepszych numerów, jakie usłyszałem w tym roku. Brzmi niczym przyśpieszone i jeszcze bardziej wrażliwe szlagiery z Prec Trax.. a to dopiero początek! Tytułowy utwór jest jeszcze bardziej złowieszczy – Aida dolewa oliwy do ognia charakterystycznymi dźwiękami Hoover. Z kolei na acidowych elementach w Hard Candy można połamać sobie zęby – absolutny must hear dla wielbicieli cyberpunkowych klimatów. EP-kę zamyka atmosferyczny Enter The Void, który ze zniekształconymi teksturami przebijającymi się przez tło żegna nas z mrocznym światem ukazanym przez artystkę.

Aida Arko stworzyła na Above You Under The Galvanic Sky niebywale wciągającą historię. Artystka umiejętnie łączy brutalne techno brzmienia z emocjonalnymi, atmosferycznymi teksturami i melodiami, nie tracąc przy tym spójności. Tego brzmienia może jej pozazdrościć niejeden doświadczony producent czy producentka. Nie możemy się doczekać kolejnych produkcji.

Aida Arko – Under You Above The Galvanic Sky

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →