Zobacz imprezowy Berlin lat 90-tych – FOTO

Lifestyle

Upadek muru berlińskiego wyzwolił nową kulturę - techno. Zobacz unikalne zdjęcia z lat 1990-2000, kiedy to młodzi ludzie przejmowali opustoszałe magazyny i biurowce, aby tworzyć tam kluby, galerie czy squoty.

Berlin wschodni po upadku muru był pełen opuszczonych pomieszczeń i budynków, które tylko czekały, aby je ponownie przywrócić do życia. Nie było do końca jasne kto posiada te magazyny i biurowce. Hedonistyczna i zbuntowana młodzież, tworząca raczkującą scenę techno, wykorzystała ten moment, by otworzyć tam kluby, galerie, squoty czy studia, które znikały zaledwie kilka tygodni później.

Takie były początki nowej kultury, która ściągała entuzjastów techno z całego świata do takich miejsc jak Tresor czy E-Werk. Wśród tych osób byli także Ben de Biel i Tilman Brembs, którzy sfotografowali pierwsze kroki tego fenomenu. Do 18 października w londyńskiej Red Galellery odbywa się wystawa „After the Fall – Berlin 1990/2000„, przestawiająca ich pracę z tamtego okresu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zobaczcie kilka zdjęć pochodzących z wystawy, na jednym z nich pojawia się nawet półnagi Sven Vath 😉Źródło: http://hero-magazine.com
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →