Nowy muzyczny projekt frontmana Hot Chip

News

About Group to projekt muzyczny powstały z potrzeby wspólnego muzykowania. Album "Start and Complete" to nic innego jak zapis jednodniowej sesji improwizacyjnej Alexisa Taylora i kolegów.

Alexis Taylor (Hot Chip), Charles Hayward (This Heat), John Coxon (Spring Heel Jack, Spiritualized) oraz Pat Thomas pierwszy raz spotkali się w 2009 roku aby nagrać album z muzyką improwizowaną dla niewielkiej wytwórnii Treader. Spotkanie zaowocowało decycją o założeniu grupy About Group oraz kilkoma występami na żywo, m.in. na Glastonbury Festival i Meltdown Festival.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Najnowszy album About Group pod tytułem „Start and Complete” został nagrany w ciągu jednego dnia podczas sesji nagraniowej w londyńskim studio Abbey Road. Wszystkie utwory na płycie powstały na przestrzeni kilku ostatnich lat, a ich autorem jest Alexis Taylor.

Co ciekawe, pozostali członkowie grupy poznali je dopiero kilka dni przed nagraniem albumu. Chodziło bowiem o to aby żaden z muzyków nie znał utworów na tyle by móc odtworzyć je samodzielnie od początku do końca. Swym tematem stanowiły one jedynie punkt wyjścia do improwizacji.

About Group- Start and Complete [Domino]

Data wydania: 26.04.2011

Tracklista:

01. Married to the Sea (a)

02. Don’t Worry

03. With Each New Day

04. Repair Man

05. Lay Me Down

06. A Perspective

07. There’s a Way to End This Run of Doubt

08. A Sinking Song

09. Nothing but Words

10. You’re No Good

11. Rough and Smooth

12. Start and Complete

13. Dreamt I Saw You Late Last Night

14. Married to the Sea (b)


Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →