67 milionów piechotą nie chodzi. Dania ze wsparciem dla festiwali muzycznych

Fot. Ralph Larmann
News
Dania

Duński rząd idąc drogą swoich niemieckich, austriackich, belgijskich i holenderskich odpowiedników, ogłosił właśnie zabezpieczenie finansowe w wysokości 67,2 miliona euro dla organizatorów festiwali muzycznych. Co to oznacza w praktyce?

Dania idzie śladami innych państw

Program pomocowy skierowany jest do organizatorów cyklicznych imprez z co najmniej 350 uczestnikami, zaplanowanych nie tylko między 1 maja do 30 września 2021, ale również przed 6 marca. Program stanowi kontynuację poprzedniego projektu, który zakładał pomoc odwołanym i przełożonym imprezom z uwagi na sytuacją epidemiologiczną Covid-19. Joy Mogensen, duńska minister kultury, która w zeszłym miesiącu zobowiązała się do walki o bardziej integracyjny system rekompensat, skwitowała całą sytuację:

Wszyscy wyczekujemy lata, w którym sytuacja związana z wirusem pozwoli nam ponownie spotkać się na festiwalach. Do tego czasu organizatorzy festiwali nadal mogą ze spokojem planować swoje wydarzenia. Dzięki programowi zapewniamy, że festiwale otrzymają rekompensatę, jeśli będą musiały zostać odwołane z powodu pandemii. Planowanie musi być nadal wykonywane z ostrożnością, ponieważ nie wiemy, z jakimi ograniczeniami będziemy mieli do czynienia.

NorthSide 2019 Official Aftermovie

Dania. Siatka bezpieczeństwa i rekompensaty

Warto zaznaczyć, że duński program pomocowy nie będzie dotyczył imprez powstałych w czasie pandemii. Aby festiwal mógł ubiegać się o pełną rekompensatę, całość musi zostać zatwierdzona przez Komisję Europejską. Obejmujący tzw. siatkę bezpieczeństwa pogram zawiera pulę awaryjną dla dużych imprez, którym grozi bankructwo oraz fundusz odszkodowań. Rekompensaty będą przyznawane według modelu schodkowego. Mniejsze podmioty będą mogły ubiegać się o maksymalnie 90 procent rekompensaty, podczas gdy największy organizator, będzie mógł odzyskać 50 procent.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pozytywne jest to, że istnieje siatka bezpieczeństwa finansowego dla festiwali, dzięki czemu organizatorzy mogą dokończyć przygotowania do tegorocznych festiwali. Będziemy oczywiście uważnie śledzić realizację porozumienia. Nadal jednak potrzebujemy wyjaśnień, czy tego lata będą ograniczenia i jakie scenariusze musimy zaplanować.

– wyjawił Esben Marcher, szef Dansk Live, duńskiego stowarzyszenia zajmującego się muzyką na żywo

Dodatkowo zostanie utworzony fundusz awaryjny w wysokości 4 milionów euro dla festiwali charytatywnych. Fundusz ten będzie mógł być wykorzystany w przypadku odwołania imprez we wskazanym przez program terminie.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →