Zamów tańsze bilety na NOIZ Festival w Gdańsku! – PROMOCJA

1 818
Wydarzenie
Zamów tańsze bilety na NOIZ Festival w Gdańsku! – PROMOCJA

23 stycznia w klubie B90 zaprezentuje się bardzo mocna reprezentacja kończącego działalność 50Weapons, z twórcami labelu na czele. Showcase berlińskiej wytwórni odbędzie się w ramach nowego festiwalu NOIZ.

NOIZ Festival to nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski, którego założeniem oraz główną ideą jest przybliżenie działalności oraz historii poszczególnych wytwórni oraz artystów z nimi związanych.
Już 23 stycznia w murach B90 w Gdańsku będziemy żegnać label 50Weapons. Wytwórnia założona w 2005 roku przez grupę Modeselektor, po 10 latach kończy swoją działalność, zostawiając fantastyczny katalog muzyczny, który z pewnością będzie inspirował pokolenia.
W październiku ukazała się kompilacja „R.I.P. 50Weapons” – 11 płyt z numerami katalogowymi od 40, zawiera utwory od m.in. Sheda, RØDHÅDA, Marcela Dettmanna, Zenker Brothers czy samych Modeselektor. W taki ekspresowy sposób 50Weapons zamyka swoją dyskografię na numerze 50.

Doc Daneeka
Podczas NOIZ Festival w B90 wystąpią założyciele labelu – Modeselektor oraz artyści związani z wytwórnią – Doc Daneeka, Shed oraz Fjaak.
Źródło: materiały organizatora