5 000 – tylko tyle klubów może wkrótce zostać w Wielkiej Brytanii

Fot. Alamy Stock Photo
News
Wielka Brytania - życie nocne na zakręcie

Wpływ pandemii koronawirusa na sektor nocnego życia ba Wyspach spowodował, że wiele tamtejszych lokali boryka się z dużymi problemami finansowymi. Spora część z nich już niedługo zniknie na stałe z miejskich krajobrazów.

Wielka Brytania – życie nocne na zakręcie

Według nowego badania, Wielka Brytania może wkrótce zostać z zaledwie 5.000 klubami nocnymi. Ustalenia zostały dokonane przez dwie firmy programistyczne: Stampede i StoreKit, przy użyciu danych uzyskanych z Office of National Statistics (ONS). Wyniki pokazały, że sektor nocnego życia w Wielkiej Brytanii jest w fazie spadkowej. W latach 2019-2020 i 2020-2021 liczba pubów, barów i klubów drastycznie spadła. Według ONS, w 2010 roku w Wielkiej Brytanii było 10 040 zarejestrowanych klubów. Jednak do 2015 roku liczba ta spadła do 8 370 w 2015 roku i ponownie do 6 985 do 2021 roku. Korzystając z tych danych, badanie przewiduje, że liczba klubów w Wielkiej Brytanii wkrótce wyniesie 5.000 lub mniej.

W obliczu ciągłej niepewności, pracy w domu i niskiej frekwencji nie da się ukryć, że branża stoi w obliczu niezwykle trudnych kilku miesięcy”- powiedział Christophe Delacroix, dyrektor generalny StoreKit.

 Fot.: Jake Davis / Alamy Stock Photo

Wielka Brytania – branża klubowa czeka na wsparcie rządu

Wpływ pandemii koronawirusa na sektor nocnego życia w kraju spowodował, że wiele lokali boryka się z problemami finansowymi. Rząd zareagował kilkoma pakietami pomocy finansowej, w tym pakietem wsparcia o wartości 1 mld funtów wprowadzonym w grudniu 2021 r. po pojawieniu się wariantu Omicron. Jednak zarówno organizacje branżowe, jak i lokale nazwały wsparcie „żałośnie niewystarczającym”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Z zadowoleniem przyjmujemy każde ogłoszenie ze Skarbu Państwa, które uznaje bardzo poważną sytuację stojącą przed lokalami muzycznymi, a także innymi przestrzeniami kulturalnym. Niestety, dzisiejsze ogłoszenie wydaje się żałośnie nieadekwatną odpowiedzią na rzeczywistość pozycji – zabrzmiało stanowisko Music Venue Trust w wydanym w zeszłym miesiącu oświadczeniu.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →