30 lat minęło, jak jeden dzień. ANNA remiksuje Orbital w rocznicę wydania „Belfast”

Fot. ANNA / Facebook
News

Dosłownie wczoraj pisaliśmy o Jorisie Voornie odświeżającym Navigator sprzed 29 lat, a dzień później przychodzimy z newsem o kolejnym odrestaurowanym klasyku. Słuchamy ANNĘ i jej wersje utworu Belfast autorstwa brytyjskiego zespołu Orbital.

Wydany w 1991 roku Belfast braci Hartnoll zrobił nie małą furorę po wydaniu go na początku lat 90,, stając się kluczową pozycją nowoczesnego brzmienia w sferze muzyki tanecznej. W styczniu tego roku minęło dokładnie 30 lat od momentu, gdy utwór po raz pierwszy znalazł się na EP-ce III:

Próbowałem sobie przypomnieć, kiedy dokładnie nagrałem Belfast, ale było ciężko. Utwór pochodzi z epoki pomiędzy moim pierwszym w życiu wydaniem na House Sound of London pod nazwą DS Building Contractors, a zakupem naszego pierwszego DAT Orbital po uzyskaniu właściwego kontraktu płytowego z Pete Tongiem w FFRR.

– napisał Paul Hartnoll na swoim blogu

Orbital – Belfast (ANNA Techno Remix) (Visualiser)

ANNA remiksuje legendę

Jubileusze mają to do siebie, że potrafią zaskakiwać. Jednym razem otrzymujemy dedykowany danemu wydawnictwu box set zawierający płyty i inne dodatki, innym razem wyjątkowe reedycje kawałków tudzież całego albumu. W celu upamiętnienia 30. rocznicy pojawienia się na rynku krążka III, Brazylijska DJ-ka i producentka Anna Miranda, opublikowała pakiet remiksów utworu Belfast zawierający dwie zaaranżowane na nowo wersje – techno i ambient. Pierwszy z nich oddaje rave’owy klimat charakteryzujący się plemienną perkusją i mroczniejszym brzmieniem, Ambient Remix – jak sama nazwa wskazuje – oferuje bardziej stonowane brzmienie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Orbital – Belfast (ANNA Ambient Remix)

ANNA, która miała zaledwie sześć lat, gdy utwór został pierwotnie wydany, na Instagramie przed publikacją remiksów napisała:

Wielu z Was pytało i w końcu mogę powiedzieć, że moje remiksy Belfast, jednego z największych klasyków Orbital, zostały właśnie wydane! Pracowałam nad remiksem Techno, a także nad wersją Ambient, której strasznie nie mogłam się doczekać, aby się nią podzielić! Czuję się niezwykle zaszczycona i szczęśliwa, że miałam okazję pracować nad tym projektem. Dostałam najpierw akordy, a potem? Wszystko działo się samo. Nie mogłam się oprzeć pracy z automatem perkusyjnym 909. Tak więc pojawiły się bębny. Wyszło świetnie!

Orbital – Belfast w remiksach ANNY pojawiał się za pośrednictwem wytwórni London Records.

Polub muno.pl na Facebooku:

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →