30 lat minęło, jak jeden dzień. ANNA remiksuje Orbital w rocznicę wydania „Belfast”

Fot. ANNA / Facebook
News

Dosłownie wczoraj pisaliśmy o Jorisie Voornie odświeżającym Navigator sprzed 29 lat, a dzień później przychodzimy z newsem o kolejnym odrestaurowanym klasyku. Słuchamy ANNĘ i jej wersje utworu Belfast autorstwa brytyjskiego zespołu Orbital.

Wydany w 1991 roku Belfast braci Hartnoll zrobił nie małą furorę po wydaniu go na początku lat 90,, stając się kluczową pozycją nowoczesnego brzmienia w sferze muzyki tanecznej. W styczniu tego roku minęło dokładnie 30 lat od momentu, gdy utwór po raz pierwszy znalazł się na EP-ce III:

Próbowałem sobie przypomnieć, kiedy dokładnie nagrałem Belfast, ale było ciężko. Utwór pochodzi z epoki pomiędzy moim pierwszym w życiu wydaniem na House Sound of London pod nazwą DS Building Contractors, a zakupem naszego pierwszego DAT Orbital po uzyskaniu właściwego kontraktu płytowego z Pete Tongiem w FFRR.

– napisał Paul Hartnoll na swoim blogu

Orbital – Belfast (ANNA Techno Remix) (Visualiser)

ANNA remiksuje legendę

Jubileusze mają to do siebie, że potrafią zaskakiwać. Jednym razem otrzymujemy dedykowany danemu wydawnictwu box set zawierający płyty i inne dodatki, innym razem wyjątkowe reedycje kawałków tudzież całego albumu. W celu upamiętnienia 30. rocznicy pojawienia się na rynku krążka III, Brazylijska DJ-ka i producentka Anna Miranda, opublikowała pakiet remiksów utworu Belfast zawierający dwie zaaranżowane na nowo wersje – techno i ambient. Pierwszy z nich oddaje rave’owy klimat charakteryzujący się plemienną perkusją i mroczniejszym brzmieniem, Ambient Remix – jak sama nazwa wskazuje – oferuje bardziej stonowane brzmienie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Orbital – Belfast (ANNA Ambient Remix)

ANNA, która miała zaledwie sześć lat, gdy utwór został pierwotnie wydany, na Instagramie przed publikacją remiksów napisała:

Wielu z Was pytało i w końcu mogę powiedzieć, że moje remiksy Belfast, jednego z największych klasyków Orbital, zostały właśnie wydane! Pracowałam nad remiksem Techno, a także nad wersją Ambient, której strasznie nie mogłam się doczekać, aby się nią podzielić! Czuję się niezwykle zaszczycona i szczęśliwa, że miałam okazję pracować nad tym projektem. Dostałam najpierw akordy, a potem? Wszystko działo się samo. Nie mogłam się oprzeć pracy z automatem perkusyjnym 909. Tak więc pojawiły się bębny. Wyszło świetnie!

Orbital – Belfast w remiksach ANNY pojawiał się za pośrednictwem wytwórni London Records.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →