25-lecie ikonicznego „Timeless” Goldiego

News
goldie reedycja timeless

Świętując 25-lecie wydania swojego ikonicznego albumu – o nieprzypadkowym jak widać tytule -  Timeless, Goldie przygotował specjalną zremasterowaną wersję płyty na potrójnym złotym winylu, CD oraz w formatach cyfrowych z wieloma specjalnymi bonusami.

Specjalne wydanie klasyka lat 90. na 25-lecie

Od czasu wydania 31 lipca 1995 roku Timeless – nagrany przez Clifforda Josepha Price’a – pionierskiego drum’n’bassowego  producenta i DJ-a lepiej znanego jako Goldie – pozostaje klasykiem i  fundamentem ewolucji brytyjskiej muzyki tanecznej z lat 90. Teraz płyta została poddana masteringowi i ukaże się jako specjalne wydanie z okazji jej 25-lecia.

goldie timeless

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Debiutancki album Timeless zdecydowanie zapoczątkował nowy rozdział w historii nie tylko drum’n’bass, ale całej muzyki klubowej tamtego czasu. Płycie udało się wtedy dotrzeć do 7. miejsca na angielskiej liście płyt długogrających i od tego czasu jest przedmiotem zachwytów publiczności oraz innych producentów, którzy podziwiają album za swoją unikalną mieszankę wysublimowanych smaczków, pięknych atmosferycznych dźwięków i wyrafinowanych wokali. Był to bezsprzecznie ambitny projekt w tamtym czasie –  produkcja Goldiego w 1995 roku przekształciła ostre rytmy i basy nurtu jungle w nowy, futurystyczny model – dziś globalnie uwielbianego gatunku  drum & bass.

Praca w studio z 4hero i Dianą Chalemagne

Goldie pracował w studio z inżynierem dźwięku i producentem Robem Playfordem (założycielem wytwórni Moving Shadow), który zajął się w większości programowaniem i produkcją, a Goldie generował swoje muzyczne pomysły i aranżacje. Dodatkową produkcją zajęli się Dego i Marc Mac z duetu 4hero. Na wokalach pojawiła się znana również z projektu Urban Cookie Collective, zmarła w 2015 roku – Diane Charlemagne. Płytę wydała kultowa FFRR Pete’a Tonga. Timeless został wydany jednocześnie jako podwójny album i pojedynczy album. Z pojedynczego albumu usunięto cztery utwory i zamieszczono na nim oryginalny mix utworu „Sensual”. Amerykańskie wydanie podwójnego albumu zawierało dwa bonusowe remiksy.

Recenzje i entuzjastyczne przyjęcie Timeless na całym świecie

Recenzenci zachwycali się świeżością zaproponowanych na albumie rozwiązań, a magazyny takie jak NME, Melody Maker czy New York Times umieścili Timeless w Top 10 najlepszych albumów roku 1995. Najbardziej rozpoznawalnym hitem albumu był oczywiście Inner City Life. Popularne były też utwory takie jak Angel, You & Me i Kemistry (dedykowany DJ Kemistry).

Goldie – Inner City Life

Ponadczasowy album na pandemiczny czas ’20/’21

W Anglii mówi się, że Timeless przeżywał swoją drugą młodość w lipcu 2020 roku, podczas pandemicznego, zamkniętego lata, kiedy ludzie na nowo eksperymentowali ze swoimi nawykami słuchania muzyki w domu, tak samo jak w 1995 roku. Drum and Bass wydawał się w pierwszej połowie lat 90. muzyką ostrą, stricte undergroundową, dostępną  i rozumianą jedynie przez fanów tych  brzmień, ale dzięki debiutowi Goldiego, ta muzyka została pokazana na nowo, stała się muzycznym doświadczeniem i nie dało się zignorować jej powabu i unikalności. Wyjątkowe spotkanie jazzu z elektroniką, oparte na zbasowanym podkładzie, stanowiło jednocześnie ukłon w stronę soulu lat 70.

Potrójny złoty winyl

Promocję reedycji na 2021 rok wspierała strona internetowa, która zawierała ekskluzywny dostęp do wywiadów ze studyjnymi współpracownikami, kilka niepublikowanych materiałów filmowych z 1995 roku, archiwalnych fotografii. Subskrybenci otrzymali dostęp do remiksów Inner City Life i ekskluzywnego wywiadu Goldiego z Pete Tongiem. Album ukazał się właśnie w kilku formatach – m.in. na trzech złotych winylach.

goldie timeless reedycja

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →