Groove Armada 21 lat po debiucie – nadchodzi 4-płytowy album

News
Groove Armada

Groove Armada są obecni na scenie już 23 lata, a zaledwie 2 lata mniej ma na karku ich debiutancki krążek. Z tej okazji brytyjski duet zapowiedział wydanie nowego albumu. Czteropłytowe wydawnictwo ukaże się 23 sierpnia.

Groove Armada – ponad dwie dekady kariery

Andy Cato i Tom Findlay to postacie, których nie trzeba przedstawiać fanom elektroniki. Od ponad dwóch dekad tworzony przez nich duet Groove Armada dostarcza nam mnóstwa tanecznych hitów. Wystarczy wymienić takie tytuły jak Superstylin’Paper RomanceBut I Feel Good czy I See You Baby. Choć ostatnie lata kariery Brytyjczyków nie należą do szczególnie spektakularnych pod względem wydawanego materiału, to duet z powodzeniem koncertuje na całym świecie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

A jeśli o dorobku mowa. 4 lata minęły od premiery ostatniej płyty w dorobku Groove Armada. Krążek Little Black Book pojawił się w sprzedaży nakładem wytwórni Moda Black. Pod szyldem tego labelu swoje nagrania wydają m.in. Hot Since 82, Ben Pearce czy Theo Kottis.

Nieco więcej, bo 21 lat minęło od premiery debiutanckiego albumu formacji. Northern Star, krążek zaprezentowany 9 marca 1996 roku, w chwili pojawienia się nie zyskał zbyt dużej aprobaty dziennikarzy, lecz pozwolił swoim twórcom przełamać pierwsze lody na drodze do wielkiej kariery. Zdecydowanie większy sukces odniósł drugi album w dorobku Groove Armada, a mianowicie wydany w maju 1999 roku Vertigo. To z tej płyty pochodzi choćby wspomniany hit I See You Babynominowany do nagrody Billboardu.

Groove Armada – szczegóły nowej płyty

Z okazji kolejnej rocznicy premiery debiutu, duet postanowił zaprezentować światu nowe wydawnictwo. Na czterech płytach albumu zatytułowanego GA21 znajdą się piosenki znane już fanom Brytyjczyków. Utwory zostały podzielone ze względu na stylistykę, sposób zarejestrowania i formę. Krążki składające się na GA21 zostały zatytułowane kolejno Club GA Mix, Balearic, Live Radio. Wśród kawałków znajdziemy parę rarytasów, jak choćby nieprezentowane nigdy wcześniej edity, miksy i bootlegi. Samo wydawnictwo ukaże się zarówno w wersji CD, jak i na płytach winylowych, a ponadto dołączona do niego zostanie książka oraz podpisana przez zespół kartka pocztowa.

Groove Armada – kiedy koncert w Polsce?

W przeszłości Andy Cato i Tom Findlay mieli okazję odwiedzać Polskę. Zespół wpadł choćby na Open’er Festival w 2010 roku. Obecnie duet koncertuje w Wielkiej Brytanii, lecz nie obrazilibyśmy się, gdyby nasz kraj znalazł się na mapie ich kolejnej trasy. Usłyszeć po latach Superstylin’ byłoby czymś naprawdę spektakularnym.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →