19. stan USA zalegalizował marihuanę

Fot. Defected.com
News
Marihuana na pełnym legalu

Demokratyczny gubernator Rhode Island Dan McKee podpisał dziś po południu ustawę legalizującą używanie na własny użytek i licencjonowaną sprzedaż detaliczną marihuany osobom, które ukończyły 21 lat.

Marihuana na pełnym legalu

Przepisy ustawy zezwalające dorosłym na posiadanie i domową uprawę marihuany weszły w życie z chwilą podpisania. Ustawa o konopiach indyjskich w stanie Rhode Island w USA zezwala jego dorosłym mieszkańcom w wieku 21+ na posiadanie (do jednej uncji w miejscu publicznym lub do 10 uncji w domu), uprawę domową (do sześciu roślin, nie więcej niż trzy dojrzałe) oraz zakup ograniczonych ilości konopi indyjskich. Ułatwia także automatyczną weryfikację i usuwanie z rejestru skazanych informacji o przeszłości. Zgodnie z ustawą rejestry muszą zostać usunięte nie później niż do 1 lipca 2024 roku.

Marihuana - Europejczycy przyzwyczajają się do myśli o legalizacji marihuany
Fot. Wikipedia

Przytłaczająca większość Amerykanów chce legalizacji marihuany

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ustawa zawiera również przepisy dotyczące reinwestowania wpływów podatkowych ze sprzedaży marihuany w społecznościach, które wcześniej najbardziej ucierpiały z powodu prohibicji, a także programy pomocy wnioskodawcom ubiegającym się o wejście na rynek.

Rhode Island dołącza do rosnącej listy stanów, które przedkładają zdrowy rozsądek i sprawiedliwość nad status quo nieudanej i bezsensownej prohibicji. Zatwierdzenie legalizacji w Rhode Island to tylko najnowszy znak, że przytłaczająca większość Amerykanów chce legalizacji marihuany, a ich prawodawcy coraz lepiej reagują na rosnące nastroje społeczne

–  powiedział dyrektor wykonawczy NORML Erik Altieri

Rhode Island jest 19. stanem, który zalegalizował marihuanę dla dorosłych. Wyborcy w kilku innych stanach, w tym w Maryland i Missouri, podejmą decyzję w tej sprawie w listopadzie.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →