16.12 dj ALEX | JAZZANOVA @ Post Dali & Mocca Bar

News

Pod nazwą Jazzanova kryje się osadzony w Berlinie kolektyw producencki, w którego skład wchodzi Jazzanova DJ-team (Jürgen von Knoblauch, Alexander Barck, and Claas Brieler), producenci Extended Spirit (Stefan Leisering and Axel Reinemer) oraz Kosma (Roskoe Kretschmann). Ich miłość do deep jazzu oraz nowoczesnych brzmień sprawiła, że ich muzyka jest doskonałym połączeniem stylu retro z nowymi dźwiękami, można w niej odnaleźć ślady prawie wszystkich stylów muzycznych, począwszy od HipHopu czy Afrofunku aż po Drum & Bass, Boogie, Brazil, Latin, i Soul. Już w ten piątek 16.12 w klubie Post Dali & Mocca Bar usłyszymy jednego z członków JAZZANOVY dj-a ALEX'a.

Członkowie Jazzanovy odkryli swoje dźwiękowe braterstwo grając w berlińskim klubie  Delicious Doughnuts, w roku 1995 założyli wspólną grupę.


Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupyMuzyka dla Jazzanovy to poszukiwanie wspólnego języka międzynardowej muzyki klubowej, czerpanie wpływów z wielu różnych kultur i stylów muzycznych, łączenie tych stylów oraz zaangażowanie słuchaczy w całe muzyczne spektrum takiej fuzji. Ich miłość do deep jazzu oraz nowoczesnych brzmień sprawiła, że ich muzyka jest doskonałym połączeniem stylu retro z nowymi dźwiękami, można w niej odnaleźć ślady prawie wszystkich stylów muzycznych, począwszy od HipHopu czy Afrofunku aż po Drum & Bass, Boogie, Brazil, Latin, i Soul. Zawsze reagując bezpośrednio na nowe i świeże wpływy, Jazzanova wypracowała wyrafiniwany, czysty, perkusyjny, ciepły broken-beatowy, stale zmieniający swą fromę, przez co nie pozwalający się zaszufladkować, styl. To po prostu Jazzanova!Odkąd Gilles Peterson zagrał ich pierwszy utwór „Fedime’s Flight” w swoim programie radiowym w 1997 roku, Jazzanova dostała propozycję stworzenia remiksów wielu swoich idoli, m.in. U.F.O., 4Hero, Incognito czy Azymuth.
Jazzanova nadal zajmuje się przede wszystkim remiksowaniem artystów, którzy w sposób szczególny na nich wpłynęli bądź ich zainspirowali.


Próbując złożyć hołd artyście, którego interpretują, zawsze starają się uchwycić istotę/esencję nie tylko poszczególnych utworów, ale i całego albumu. Wsłuchując się w ich remiksy, można w nich zawsze odnaleźć elementy poprzednich płyt interpretowanego artysty oraz ducha całego jego dorobku.


Jako, że każdy remiks Jazzanovy tworzony jest z wielkim szacunkiem i wysilkiem, nie dziwi fakt, ze praca nad nim moze zająć aż do trzech miesięcy. Owocem takiej pracy są doskonale wyprodukowane kawałki o zróżnicowanych stylach i tempach, oscylujące pomiędzy brzmieniami jazzowymi i elektronicznymi, które z pewnością sprawią dużo przyjemności zarówno słuchaczom jak i tańczącym klubowiczom.


piątek 16.12 POST DALI & MOCCA BAR


Alex [Jazzanova / Sonar Kollektiv] | robertBusha[Ekllektiv Kollektiv]
wstęp: 25 zł i 35 zł
Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →