Ostatnia noc w 1500m2 – ZAMÓW BILETY

4 253
Wydarzenie
Ostatnia noc w 1500m2 – ZAMÓW BILETY

Jedna z najważniejszych przestrzeni klubowych w naszym kraju kończy swoją działalność. Warszawski klub 1500m2 zamyka swoje wrota tuż po Nocy Sylwestrowej z udziałem m.in. Jacka Sienkiewicza i rezydentów.

5 lat temu na warszawskim Solcu pojawił się klub, który w ciągu kilku lat stał się topowym miejscem w naszym kraju i w Europie. To wszystko dzięki rozmachowi i odważnym pomysłom wprowadzanym w życie. W murach 1500m2 odnajdywali się fani techno, house, wysublimowanej elektroniki, hip hopu i alternatywnych brzmień. Klub, który ożywił warszawskie podziemie, a reszcie Polski pokazał jak prowadzi się imprezowy biznes na europejskiej poziomie, znika z murów dawnej drukarni.

Jeśli możesz doświadczyć jednego czy dwóch ciekawych, undergroundowych bookingów w swoim mieście w przeciągu miesiąca, to masz szczęście. Jesteś w znacznej mniejszości, jeśli chodzi o polskie realia sceny klubowej. 1500m2 natomiast sypało wielkimi nazwiskami jak z rękawa. Tydzień w tydzień pojawiały się gwiazdy formatu Simian Mobile Disco, Vitalica, DJ-a Koze, Robaga Wruhme, Carla Craiga, Bengi, Skreama, Jeffa Millsa, Dixona, Boys Noize, Soul Clap, Speedy J-a, Tommy’ego Four Seven, Recondite, Bena Klocka czy Setha Troxlera.


Seth Troxler w 1500m2

Michał ‚Bshosa’ Brzozowski zapytany o wspomnienia zza kulis występów gwiazd odpowiada:

Seth Troxler (podobno) pokłócił się z obsługą na lotnisku w Wiedniu i musiał lecieć do nas prywatną awionetką. Ogólnie kulisy tej podróży są dosyć tajemnicze, ale koniec końców wylądował lekko po północy przy terminalu dla taksówek lotniczych. Wielu artystów nie wróciło do swojego pokoju hotelowego, ale to są tajemnice, które sprawiają, że chcą do nas wracać i nie zamierzam o tym mówić.

Warszawski klub swój pokaźny metraż wykorzystywał nie tylko na rzecz wydarzeń z kręgu muzyki klubowej. W 1500m2 odbywały się też występy teatralne, premiery albumów hip-hopowych czy wszelakie warsztaty, a po tym wszystkim można było wybrać się na śniadanie do sto900 czy naprawić sobie rower. Nie dziwi więc, że tak żywy i barwny organizm zwyciężył dwukrotnie w plebiscycie MUNOLUDY w kategorii Klub Roku 2012 i 2013.
Sukces 1500m2 nie zapewniły tylko wielkie nazwiska na plakatach, klimatyczne mury czy świetna oprawa i nagłośnienie. To miejsce z pomysłem i ideą, jak choćby uświadamianie i edukowanie swojej publiczności. Brak ogłoszenia timetable imprezy to tylko jeden z wielu zabiegów stosowanych przez 1500m2.

Nigdy nie publikowaliśmy timetable, poza koncertami. Ciągle wierzymy, że to co robimy ma sens – mamy misję, chcemy pozytywnie infekować ludzi sympatią do muzyki elektronicznej. (Michał ‚Bshosa’ Brzozowski)

Przyszedł czas pożegnać klub pod starym adresem. Grudzień to ostatni miesiąc działalności 1500m2. Włodarze zapowiadają otwarcie nowego rozdziału, nowego miejsca, ale szczegóły na razie pozostają tajemnica. Finałowa impreza, wraz z którą 1500m2 przejdzie do historii, odbędzie się 31 grudnia w Sylwestrową Noc. Zagrają Jacek Sienkiewicz, Bshosa, Angelo Mike, Essence, Warsaw Calling, Simon Mattson, Pitti Schmitti, Sovinsky, Wants, Time2Play, Tom Encore i inni.
Statek już tonie, a orkiestra gra nadal. Gramy tak długo, jak tańczycie. Wracamy w innym miejscu już niebawem – zapowiada 1500m2. Dziękujemy za owocną współpracę i życzymy jeszcze większych sukcesów przy realizacji kolejnych projektów!