10 lat temu Skrillex zremiksował „Cinema” Benny Benassi

Marilyn Hue
News
Cortez, Skrillex i ogień

Dekadę temu scena muzyki elektronicznej przeszła basową rewolucję za sprawą producenta o aliasie Skrillex. W marcu 2021 przypada jubileusz premiery jednego z najsłynniejszych remiksów jego autorstwa, zwycięzcy nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Remix w 2011.

2011 – rok Skrillexa

Przełom lat 2010 i 2011 rzucił nowe światło na całą branżę elektronicznej muzyki tanecznej, za sprawą wówczas 23-letniego Skrilllexa. Moglibyśmy rozpisywać się na ten temat w nieskończoność, ale niech tego potwierdzeniem będą statuetki Grammy z 54. i 55. ceremonii rozdania nagród, które wylądowały w rękach amerykańskiego producenta.

W 2011 Skrillex zgarnął nominację w aż pięciu kategoriach, z czego zwyciężył w trzech za sprawą Scary Monsters And Nice Sprites EP. Rok później liczna nominacji zmalała o dwa oczka, ale nie przeszkodziło to autorowi Recess w przytuleniu takiej samej ilości nagród.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Skrillex – Recess – jedyny solowy album ma już 7 lat!

Skrillex – Bangarang feat. Sirah

Benny Benassi – Cinema (Skrillex Remix)

Gdy w 2010 roku Benny Benassi wydawał Cinema ft. Gary Go, mało kto myślał, że rok później jego oryginalny singiel może zostać bezpowrotnie przyćmiony przez dubstepowy remiks.

Legendarnego czynu dokonał właśnie nie kto inny jak Skrillex, którego odświeżona, pełna dubstepowych growli wersja, zdobyła serca milionów fanów elektroniki i stała się jednym z najsłynniejszych basowych remiksów ostatniej dekady.

Autorski wykon Cinema dołożył swoją cegiełkę do statuetkowego dorobku Sonny’ego, dając mu triumf w kategorii Najlepszy Remix podczas wspomnianego już 54. rozdania nagród Grammy.

Skrillex potwierdził, że wkrótce wyda nową muzykę

Jeżeli ufać platformie Apple Music, premiera Cinema (Remixes) z gościnnym udziałem Skrillexa, Laidback Luke, Maurizio Gubellini i DJ Mazzy, miała miejsce 22 marca 2011.

Na oficjalnym kanale Ultra Music produkcja jest dostępna od 21 marca 2011, a więc możemy przyjąć, że w minioną niedzielę minęło dokładnie 10 lat od premiery kawałka. Ależ ten czas leci…

Benny Benassi ft. Gary Go – Cinema (Skrillex Radio Edit)

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →