10 Esencjonalnych utworów Noviki

News

Czekając na nowy album Noviki „Bez Cukru”, przypomnijmy sobie 10 esencjonalnych utworów artystki, które przewijały się przez polskie i światowe radiostacje i kluby.

„Hate Love” feat. CLS & WAX
Finally EP była różnorodna stylistycznie i zawierała produkcje Jacka Sienkiewcza, Niewinnych Czarodziei, CLS+Wax oraz Agima. Utwór tytułowy ukazał się również na składance The Trip 2 Toma Middletona oraz pojawił  w audycji Gillesa Petersona w BBC Radio 1. Mimo, że z tej płyty  większą popularność zdobyło właśnie „Finally”(Innocent Sorcerers Remix), to posłuchajcie klubowej bomby, która niszczyła drum’n’bassowe parkiety w 2006 roku – „Hate Love” – produkcja CLS & WAX.
„Tricks” feat. SQBASS
Duet ze Sqbassem, jaki pojawił się na doskonałej płycie „Tricks Of Life” to przykład idealnego dopasowania obu artystów. Nie zapomnijcie zwrócić uwagę na tekst piosenki!
„Miss Mood (Satin Jackets Remix)
„Miss Mood” było sporym przebojem Noviki  – utwór posiadał też intrygujący teledysk, ale to wersja Satin Jackets zdobywała parkiety i pojawiła się m.in. na składance Hed Kandi.
„Mind Con-Fusion” 15 MINUT PROJEKT feat. NOVIKA
I znowu połamane rytmy! 15 Minut Projekt był kultowym muzycznym przedsięwzięciem Janka Młynarskiego i Foxa – debiutancki album jest dziś niemal nie do dostania i osiąga bardzo wysokie kwoty na aukcjach. Wśród artystów śpiewających na płycie byli m.in. Kayah i Sokół oraz Ania Szarmach.
„Kinds Of Love” Rawski Remix
Płyta „Mixfinder” była nietypowym jak na polski rynek remix-albumem. Przeróbek podstawowych wersji piosenek dostarczyli  wtedy m.in. Seb Skalski, Last Robots, Kamp! czy Hot Toddy. Remiks Rawskiego doczekał się wyjątkowego video, które stworzył Kamil Roszak. What kind of love is right?
„T. Time” SMOLIK feat. Novika
Współpraca Kasi Nowickiej z Andrzejem Smolikiem zaowocowała kilkoma klasycznymi już dziś singlami tak jak „Home Made” czy „T. Time”. Oniryczne rytmy generowane przez Smolika świetnie korespondują z angielskimi tekstami Noviki. Słuchaliście wtedy Radiostacji?
Push The Beat – RAWSKI & iROBOT feat. NOVIKA
„Push The Beat” promowało składankę na 10-lecie festiwalu Audioriver. Klip do tego utworu naszpikowany jest protagonistami polskiej sceny klubowej. Ileu DJ-ów udało wam się naliczyć?
„She’s Dancing”
NOVIKA i AGIM to idealny duet producencki. „She’s Dancing” było trzecim singlem z albumu przewrotnie zatytułowanego „Heart Times”. Pamiętacie okładkę zaprojektowaną przez Swanskiego? Czy Novika podąża w tu muzycznie śladami Robyn?
„This Time” LOVEBIRDS feat. Novika
Lovebirds to niemiecki producent z Hamburga, który od lat wydaje płyty w klimacie nu-disco i deep-house. Singiel z Noviką miał również remiksy od Tiger Stripes i Gorge. EP ukazała się na Toolroom Records.
„Szał Niebieskich Ciał” cover MANAAM
Na koniec zupełnie wyjątkowy numer w dyskografii Noviki – „Szał Niebieskich Ciał”. Ta trip-hopowa wersja przeboju grupy Manaam ukazała się na płycie „Wszystkie Covery Świata” w 2008 roku. Pomysłodawczynią kompilacji była Ula Kaczyńska i Radio Czwórka. A planety szaleją, szaleją…

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tekst: Artur Wojtczak

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →