Kraków Live Festival 2022

Kraków Live Festival 2022

Lokalizacja

Muzeum Lotnictwa Polskiego

al. Jana Pawła II 39, 31-864 Kraków

Kraków Live Festival to jeden z największych mainstreamowych festiwali muzycznych w Polsce. Organizowany jest od 2006 roku, przez agencję Alter Art, która odpowiada również za Open’er Festival i Orange Warsaw Festival. Pierwsza edycja trwała jeden dzień i miała miejsce na bocznym boisku Wisły Kraków. Później imprezę wydłużono do dwóch dni i przeniesiono na teren Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie odbywa się do dziś. W ciągu tych kilkunastu lat festiwal nie odbył się tylko raz – w 2014 roku, po tym jak Coca-Cola wycofała się ze sponsorowania imprezy. W 2015 roku organizatorzy nawiązali współpracę z miastem Kraków i festiwal zmienił nazwę z Coke Live Music Festival na Kraków Live Festival.

Kraków Live Festival 2022 - najważniejsze informacje

Kraków Live Festival 2022 odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia 2022 w Krakowie.

Organizatorzy Kraków Live Festival co roku starają się ściągać do swojego line-upu największe światowe gwiazdy. Na krakowskim festiwalu wystąpili już m.in.: Jay-Z, Shaggy, Rihanna, The Prodigy, Faithless, Missy Elliot, The Killers, 50 Cent, The Streets, Muse, The Chemical Brothers, 30 Seconds To Mars, Kanye West, The Kooks, Editors, Crystal Fighters, Florence And The Machine, Kendrick Lamar, Foals, Franz Ferdinand, Massive Attack, Lana Del Rey, Macklemore, Post Malone czy Stromzy.

Podczas każdej edycji Kraków Live Festival nie brakuje także polskich artystów, zarówno tych najbardziej popularnych, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją karierę. Daje im to możliwość pokazania się przed większą publiką.

Na terenie Kraków Live Festival powstają dwie sceny muzyczne, strefa gastronomiczna oraz miejsca, gdzie można spędzać czas w przerwie między koncertami. Organizatorzy imprezy starają się także pokazać festiwalowiczom ofertę kulturalną miasta, w którym festiwal się odbywa, czyli Krakowa. Na terenie miasteczka festiwalowego znajdują się strefy Muzeum Narodowego w Krakowie czy MOCAKu – Muzeum Sztuki Współczesnej.

Kraków Live Festival 2022 - line-up

Future
Halsey
Taco Hemingway
Lewis Capaldi
Ava Max
Bedoes
Jan-Rapowanie
Julia Wieniawa
Kinny Zimmer
Mimi Webb
OKI
Parcels
White 2115
Young Leosia

Kraków Live Festival 2022 - Newsy

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →