Trafo

Trafo

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Szczecin
Adres:
ul. Świętego Ducha 4
Email:
Telefon:
+48 91 400 00 49
Adres www:
http://www.trafo.org/

Opis klubu Trafo

TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie, jest pierwszym w północno-zachodnim regionie Polski centrum sztuki współczesnej. Powołane do życia w 2013 roku, TRAFO wykorzystuje swój geograficzny potencjał – transgraniczne położenie w obrębie basenu Morza Bałtyckiego i bezpośrednie sąsiedztwo z kulturalną stolicą tej części Europy, Berlinem. Tworzy wyjątkowe „okno wystawowe“, dzięki któremu Szczecin konfrontuje swoje artystyczne oblicze ze światem.

TRAFO podąża tropem współczesnych artystów i aktywnie uczestniczy w procesie formowania się nowej, eksperymentalnej jakości estetycznej. Wystawia i promuje prace współczesnych twórców, organizuje działalność edukacyjną, wydawniczą oraz międzynarodową współpracę i wymianę artystyczną. Dzięki programowi Artist-in-Residence TRAFO kreuje niekonwencjonalną przestrzeń, w której artyści nie tylko mieszkają, ale i pracują na oczach zwiedzających.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

TRAFO to także wyjątkowe miejsce w centrum Szczecina. Mieści się w odremontowanej, zabytkowej transformatorowni przy ul. Świętego Ducha. Nowoczesne wyposażenie usytuowanych na kilku piętrach pomieszczeń umożliwiają zróżnicowaną działalność wystawową, a imponujący hall główny pozwala na prezentację interdyscyplinarnych projektów, wykorzystujących obraz i dźwięk.

TRAFO powstało w wyjątkowym momencie rozwoju Szczecina, miasta, które w wizjonerski sposób buduje swoją identyfikację jako nowe zagłębie artystyczno-kulturalne.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →