Teatr Wytwórnia

Teatr Wytwórnia

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Warszawa
Adres:
ul. Markowskiej 18
Email:
Telefon:
0-22 741-23-05; 0-22 618-10-14
Adres www:
http://www.teatrwytwornia.pl/

Opis klubu Teatr Wytwórnia

Teatr Wytwórnia powstał w 2005 roku na terenie byłej Wytwórni Wódek KONESER na warszawskiej Pradze. Postindustrialne zabudowania na wschodniej części terenu zostały przebudowane i zagospodarowane przez grupę dramaturgów, reżyserów i choreografów zorganizowanych pod nazwą „G8”. Dyrektorem Teatru została członkini grupy, dramaturg Małgorzata Owsiany.

Wyposażenie techniczne teatru zostało zakupione ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W teatrze mieszczą się dwie sceny, każda na 150 osób, sale prób, sala wystawowa, garderoby, oraz bar Kasablanka.
Celem działalności Teatru jest umożliwienie młodym reżyserom, dramaturgom, aktorom i choreografom realizacji swoich projektów, powstania nowych pomysłów, kontaktów miedzy artystami z całego kraju.
Działalność jest dofinansowywana przez Urząd Miasta Warszawy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przez pięć lat działalności w Teatrze odbyło się około 20 premier, festiwale teatralne i tańca współczesnego, działała scena dla dzieci, organizujemy także koncerty. Wszyscy aktorzy biorący udział w tworzeniu spektakli, są profesjonalistami. Ważną gałęzią działalności jest podejmowanie przedsięwzięć edukacyjnych jak warsztaty dla młodzieży (aktorskie, dramaturgiczne, reżyserskie), lub czytanie dramatów przez zawodowych aktorów.

W 2006 roku Teatr Wytwórnia otrzymał wyróżnienie „Znak na Tak”


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →