Scena na piętrze

Scena na piętrze
Miasto:
Poznań
Adres:
ul. Masztalarska 8
Email:
Scena na Piętrze to znane miejsce nie tylko w Wielkopolsce. To z jednej strony nazwa teatru, a z drugiej miejsce w którym odbywają się najróżniejsze imprezy artystyczne: spektakle, koncerty, występy kabaretowe – organizowane przez Estradę Poznańską. To przestrzeń znana także m.in. z koncertów, które odbywają się w ramach festiwalu Made in Chicago, Nowych Nurtów, Open Mic Poznań i wielu innych wydarzeń.
Miejsce to ma swoją tradycję. Teatr funkcjonuje od 1979 roku w ramach Estrady Poznańskiej. Początkowo znany jako Scena Inicjatyw, zasłynął głośną premierą „Śniegu” Stanisława Przybyszewskiego. W przedstawieniu wystąpiły takie gwiazdy sceny teatralnej, jak Grażyna Barszczewska, Barbara Wrzesińska, Ryszard Barycz, Leszek Teleszyński. Spektakl wyreżyserował Marek Wilewski.
Scenę Inicjatyw, przemianowano na Scenę na Piętrze na początku lat 80. Scena nigdy nie miała swojego zespołu aktorów, a w trakcie ponad trzydziestu lat istnienia wystąpili na niej najwięksi polscy aktorzy, m.in. Magdalena Zawadzka, Anna Seniuk, Grażyna Barszczewska, Beata Tyszkiewicz, Joanna Żółkowska, Hanka Bielicka, Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Jerzy Zelnik i nieżyjący już Henryk Machalica, Gustaw Holoubek, Leon Niemczyk oraz Roman Wilhelmi.
Kilka lat temu Scena przeszła gruntowną modernizację i wciąż się rozwija. Szukamy nowych rozwiązań i wyzwań odpowiadając tym samym na potrzeby i oczekiwania naszych widzów oraz artystów.

Wydarzenia @ Scena na piętrze

Scena na piętrze Poznań

JFDR | Poznań [zmiana daty]

Nd, 29 listopada 2020
godz: 20:00

od 45 PLN