Sala Filharmonii Łódzkiej

Sala Filharmonii Łódzkiej

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Łódź
Adres:
ul. Narutowicza 20/22
Email:

Opis klubu Sala Filharmonii Łódzkiej

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina ma prawie stuletnią historię, ale jednocześnie jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się instytucji kultury w środkowej Polsce. Każdego miesiąca gromadzi w swoich murach ponad pięć tysięcy miłośników muzyki. Proponuje im świetne wykonania muzyki klasycznej, regularnie prezentuje muzykę współczesną i jazzową, transmituje na żywo spektakle operowe z nowojorskiej Metropolitan Opera oraz gości artystów Met na swojej estradzie. Zaprasza do Łodzi największe gwiazdy muzyki z całego świata. W Roku Chopinowskim na jej estradzie grali między innymi Lang Lang, Ivo Pogorelić i Rafał Blechacz. Swój festiwal ma tu wybitny pianista Piotr Anderszewski, częstymi gośćmi są też najlepsze zespoły muzyki dawnej. Tak szeroka oferta sprawia, że Filharmonia Łódzka potrafi sprostać najwyższym wymaganiom swoich gości i każdemu zaproponować jego ulubioną muzykę w najlepszym wykonaniu.
Łódzka filharmonia znana jest też z unikalnych w skali kraju projektów takich jak cykl koncertów muzyki współczesnej contem.ucha, czy warsztatów muzycznych Odkrywcy Muzyki dla dzieci i Baby Boom Bum dla niemowląt oraz ich rodziców. Promuje też młodych artystów i umożliwia im sprawdzenie się w pracy z Orkiestrą Symfoniczną podczas cyklicznego festiwalu Premia Filharmonii Łódzkiej. Wielokrotnie nagradzany Wędrowny Festiwal Kolory Polski od jedenastu lat podróżuje w wakacje do najciekawszych miejsc ziemi łódzkiej. Zabytkowe kościoły i klasztory, stare zamki i ciekawe muzea stają się letnimi salami koncertowymi, w których można posłuchać lżejszego repertuaru: koncertów jazzowych, kameralnych, muzyki folkowej i dawnej.
Tych, którym słuchanie muzyki zaostrza tylko apetyt na więcej, Filharmonia zaprasza do Salonu Przyjaciół na spotkania z artystami, na warsztaty Szkoła słuchania, które uchylą rąbka muzycznej tajemnicy oraz do wspólnego śpiewania w Chórze dla (nie)opornych, do którego nie obowiązują żadne przesłuchania, a jedynym celem jest czerpanie przyjemności z wydawania dźwięków.
Wszystkich, których ciekawi, jak funkcjonuje Filharmonia Łódzka, zapraszamy na Drzwi Otwarte, organizowane zwyczajowo w Międzynarodowym Dniu Muzyki 1 października, oraz do bezpośredniego kontaktu. Jeśli chcieliby się Państwo podzielić z nami swoją opinią oraz pomysłami, jesteśmy do dyspozycji: [email protected]

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →