Owoce i Warzywa

Owoce i Warzywa

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Łódź
Adres:
ul. Traugutta 9
Telefon:
508 061 936
Adres www:
http://www.owoceiwarzywa.com/

Opis klubu Owoce i Warzywa

Klubokawiarnia „Owoce i warzywa” powstała w 2010 w Łódzi przy ul.Traugutta 9
Klubokawiarnia Owoce i Warzywa to 70 metrów kwadratowych dążących do nieskończoności. W kameralnym wnętrzu odbywały się już imprezy dj-skie (zdecydowanie pacyfikowane przez sąsiadkę i siły porządkowe), wystawy, dyskusje, projekcje. Jeśli kogoś nie przeraża jasne wnętrze, bezpośredniość obsługi i ścisk w weekendowe wieczory znajdzie tu swoje miejsce.
Owoce i Warzywa to klubokawiarnia  w dosłownym rozumieniu. Rano kawa i ciepła ciabatta, wieczorem natomiast wcielany jest w życie GS-owski slogan PIWO WINO WÓDKA. Kierowcom polecamy niemieckie wynalazki non-alco: Bionade czy Club Mate.
Przy Traugutta 9 odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń w tym wyjątkowe koncerty gdzie niezależni wykonawcy grają otoczeni publicznością, projekcje filmów: m.in. Felliniego i polskiego OFFu, debaty o tematyce lokalnej i społecznej, spotkania z architektami i literatami, showroomy projektantów mody. W OiW grali już m.in. The Burning Hell – kanadyjski zespoł z kultowej wytwórni Rough Trade i wielu innych niszowych artystów z Kanady, Niemiec i Polski. O książkach opowiadał Jacek Dehnel, a projektach budynków m.in. Mirosław Nizio. Dzięki otwartości i bezpretensjonalnej atmosferze klubu spotkamy tu zarówno znanych projektantów mody, czołowych muzyków sceny alternatywnej, awangardowych artystów, dziennikarzy, niebieskie ptaki jak i sympatycznych, dowcipnych, choć czasami zbyt nachalnych lokalnych żulików szukających dziewczyny lub publiki dla swoich występów artystycznych.
Owoce i Warzywa to nie tylko bar i prywatny dom kultury. To także atrakcyjny kram. Pod barem szukajcie m.in. designerskich gadżetów, klasyki filmowej od dystrybutora Mayfly czy zawsze świeżego magazynu TAKE ME. Jeśli wpadnie wam w oko jakiś element wystroju np. lampa lub fotel, nie krępujcie się spytać obsługi o możliwość kupna.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →