Obserwatorium

Obserwatorium

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Wrocław
Adres:
ul. Piotra Skargi 18A
Email:
Telefon:
513 244 556
Adres www:
http://www.victoria-park.pl/

Opis klubu Obserwatorium

OBSERWATORIUM KLUB – wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia. Usytuowane w starym obserwatorium na szczycie Wzgórza Partyzantów. Budynek obserwatorium oferuje niesamowity klimat trzech poziomów klimatyzowanych sal oraz niesamowity widok na panoramę miasta z wieży obserwacyjnej.

Kupiec Adolf Liebich ufundował kompleks wypoczynkowy w 1867 na pamiątkę swego brata Gustawa, właściciela cukrowni na Klecinie. Powstał wtedy okazały klasycystyczny belweder z wieżą widokową w kształcie glorietty (nadbudówki z kolumnami, przykrytej kopułą) o wysokości 32 metrów, zwieńczoną posągiem Victorii, z kolumnadą i fontanną oraz efektownymi schodami. Zbudowano także restaurację i kawiarnię, które prędko stały się ulubionymi miejscami niedzielnych spacerów wrocławian. Na Wzgórze Liebichów (bo tak zaczęto je nazywać) ciągnęły tłumy, tym bardziej, że obok, na fosie miejskiej, urządzono przystań gondol.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Oferujemy niesamowitą atmosferę zabytkowych wnętrz starego obserwatorium. Trzy kondygnacje to trzy różne możliwości świetnej zabawy. Dodatkowo dysponujemy dużym ogródkiem o powierzchni ok. 1000 mk2. Zapewniamy: klimatyzowane sale, oryginalne wnętrza, niesamowitą atmosferę, różnorodność menu, dopasowanie do potrzeb klienta, profesjonalną obsługę i aranżację, duże doświadczenie w organizowaniu imprez okolicznościowych.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →