Nostromo

Nostromo

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Görlitz
Adres:
Cottbuser-Str. 21
Email:
Adres www:
http://www.nostromo-gr.de

Opis klubu Nostromo

Już ta nietypowa nazwa wskazuje na wysokie aspiracje inicjatorów projektu, którzy tworzą coś niezależnego i oryginalnego: klub, który wybiega poza wszelkie ramy. Tu właśnie żyje kultura, z dala od powszechnego mainstreamu.
Na początku 1999 roku kilku zaangażowanych ludzi zebrało się i z własnej inicjatywy rozpoczęli swoją działalność kulturalną. Już we wcześniejszych latach organizowali imprezy taneczne i performance, jednakże brakowało im stałej lokalizacjj. W końcu udało im się wynająć byłą wędzarnię w Starej Rzeźni w Görlitz i pracochłonnie przeobrazili ją w klub. W końcu osiągnęli cel. W marcu 1999 roku w klubie „Nostromo” odbyło się pierwsze wydarzenie.
Do programu klubu należą imprezy i koncerty w stylu elektro, EBM, wave & gothic, muzyki industrialnej oraz metalu. Oferta wzbogacona jest o muzykę pop independent, ale również o wydarzenia elektro, techno, house i drum&bass. Od 2002 roku ekipa z Nostromo regularnie urządza imprezy i koncerty z dziedziny hip-hop, funk, oldschool, breaks i regge.
Rzadkie, ale warte obejrzenia są organizowane nieregularnie filmowe i koktajlowe lounge, mniejsze wystawy i przeróżne występy artystyczne. Wiele pomieszczeń obiektu znajduje się w ciągłej transformacji – „sztuka żyje dzięki zmianom“. Tu zawsze znajdziecie coś nowego do odkrycia. Obecnie nasi goście mogą korzystać z dwóch dance floor´ów, pomieszczeń do chilloutu, baru oraz i sal wystawowych. Wiele pomysłów artystycznych tworzy niepowtarzalną atmosferę!
Pozytywna reakcja i zadowolenie ze strony publiczności utwierdzają inicjatorów w ich działaniach – dlatego też również w przyszłości klub będzie poddawać się nieustannie nowym inspiracjom, które dadzą klubowi Nostromo Club Görlitz możliwość zaistnieć jeszcze atrakcyjniej, jeszcze bardziej ekstrawagancko i zawsze inaczej!

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →