Miasto Cypel

Miasto Cypel

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Warszawa
Adres:
ul. Zaruskiego 6
Email:
Telefon:
Adres www:
http://www.miastocypel.eu

Opis klubu Miasto Cypel

Warszawa wraca na Cypel Czerniakowski. Cypel Czerniakowski wraca do Warszawy.
Jest w Warszawie kawałek przestrzeni trochę zapomnianej, a trochę pozostawionej naturze. Zalesiony, południowy fragment Cypla Czerniakowskiego przez lata żył własnym, niezależnym od rytmu Stolicy życiem.
Czas przywrócić temu jednemu z najbardziej magicznych miejsc w mieście właściwe miejsce na mapie Stolicy, szanując jednocześnie jego odrębny względem miasta charakter i niesamowitą historię. Niech stanie się przestrzenią kulturalną i muzyczną. Bo okazuje się że nie trzeba jechać na Mazury albo nad morze – magiczny las i plażę mamy wszyscy w zasięgu spaceru albo krótkiej przejażdżki autobusowej. Wakacje mamy pod ręką.
Nad zagospodarowniem przestrzeni z poszanowaniem jej naturalności i historii pracuje pracownia architektoniczna WWAA (www.wwaa.pl), a za powstającymi w Mieście Cypel nowymi miejscami stoją m.in. twórcy Powiększenia, Placu Zabaw i Planu B (www.planbe.pl).
Miasto Cypel otworzy się w maju i zamknie we wrześniu 2012 roku. Będzie przestrzenią sztuki, animacji kultury i muzyki (planowane jest kilka krótkich festiwali, większych koncertów i wiele – znanych i nieznanych dotąd w Warszawie – imprez).
Praca wre. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którym leżą na sercu tematy takie jak Warszawa, Wisła, kultura, przestrzeń publiczna i miejska rekreacja.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →