Hala Expo Silesia

Hala Expo Silesia

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Sosnowiec
Adres:
ul. Braci Mieroszewskich 124
Adres www:
http://www.exposilesia.pl/

Opis klubu Hala Expo Silesia

Expo Silesia to nowe centrum wystawiennicze na targowej mapie Polski zlokalizowane w aglomeracji śląskiej, na terenie Sosnowca. Obiekt należy do Grupy Kapitałowej Kolporter i przyszłości będzie jednym z czołowych centrów targowo-wystawienniczych w tej części Europy.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jego operatorem jest spółka Kolporter EXPO, której zaledwie w pierwszym roku działalności obiektu udało się zorganizować 30 imprez targowych, w tym pierwszą w Polsce wystawę o statusie wystawy światowej. Uczestniczyło w nich 3 tysiące firm i 100 tysięcy zwiedzających.

 

Zespół Expo Silesia jest w stanie zorganizować każde wydarzenie, od kameralnej konferencji po duże międzynarodowe targi czy wydarzenia kulturalne.

 

Obiekt o łącznej powierzchni ponad 17 hektarów jest doskonale skomunikowany. Bezpośrednia bliskość lotnisk międzynarodowych, autostrady, dróg szybkiego ruchu, ogromnej aglomeracji przemysłowej to uwarunkowania dające wielkie możliwości targowe.

 

Na terenie obiektu docelowo powstaną:
– nowoczesne pawilony wystawiennicze o powierzchni 43,5 tys. m2 z przewyższeniem do prezentacji ponadgabarytowych maszyn i innych eksponatów targowych, charakterystyczna będzie okrągła hala, nazwana roboczo UFO, która stanie tuż za wejściem na tereny targowe.
– 30 tys. m2 zewnętrznego terenu wystawienniczego
– parkingi na 1,5 tys. samochodów
– sale konferencyjne i kongresowe
– kompleks restauracyjno-handlowy
– hotel ****

 

Expo Silesia będzie tworzone kilkoma etapami. Pierwszy z nich, który został zakończony w styczniu 2008, objął przygotowanie:
– 13,5 tys. m2 powierzchni w nowoczesnym klimatyzowanym pawilonie, wyposażonym we wszystkie potrzebne Wystawcom media
– ponad 20 tys. m2 powierzchni zewnętrznego terenu wystawienniczego
– parkingów na 1000 samochodów
– sal konferencyjnych o maksymalnej pojemności 400 osób, z możliwością dowolnej aranżacji i podziału na mniejsze sale; taka konfiguracja centrum pozwoli na realizację dużych konferencji i kongresów oraz bankietów i wydarzeń typu event.

 

Pierwsze imprezy targowe odbyły się w Expo Silesia w styczniu 2008 roku.

 

Konstrukcja architektoniczna Expo Silesia umożliwia aranżację kilku wystaw jednocześnie. Funkcjonalny układ obiektu został specjalnie zaprojektowany, aby spełnić potrzeby bardzo wymagającej grupy odbiorców. Standard pawilonów i otwartego terenu wystawienniczego będzie zgodny z aktualnymi europejskimi wymaganiami w tym zakresie.

 

Zapraszamy do śledzenia naszego serwisu! Informacje o postępach inwestycji oraz inne, ważne dla potencjalnych kontrahentów Expo Silesia dane będziemy publikować na bieżąco.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →