Galeria Szyb Wilson

Galeria Szyb Wilson
Miasto:
Katowice
Adres:
ul. Oswobodzenia 1
Adres www:
http://szybwilson.org/

Znajdujemy się na terenie byłego szybu kopalnianego KWK „Wieczorek”, którego historia sięga 1826 roku. W chwili obecnej ten zabytkowy obiekt stanowi m.in. przestrzeń ekspozycyjną dla Galerii Szyb Wilson (powierzchnia blisko 2500 m2). Składają się na nią trzy sale tzw. Mała Galeria, Średnia Galeria i Duża Galeria.

Głównym celem Galerii jest promowanie młodych, odważnych artystów malarzy, grafików, fotografików, performerów. Twórcy galerii Monika Paca i Johann Bros, kontynuując propagowanie sztuki społecznej, powołują do życia Fundację Eko – Art.Silesia, której podstawowym zadaniem jest promocja utalentowanych dzieci i młodzieży.

Dojazd autobusem:

nr 12 z Dworca PKP wysiąść na przystanku: Janów Wolności

nr 76 z przystanku „Delikatesy” przy Al . Korfantego -( zmiany czasowe wprowadzone przez KZK GOP 9 sierpnia 2008 r.) wysiąść na przystanku: Janów Wolności

nr 30 z przystanku „Delikatesy” przy Al . Korfantego -( zmiany czasowe wprowadzone przez KZK GOP 9 sierpnia 2008 r.) wysiąść na przystanku: Nikiszowiec Wilson

 

Rozkład jazdy samochodem:

1. Z trasy (79) Katowice-Mysłowice po ujrzeniu reklamy SELGROS skręcić w prawo na Nikiszowiec po przejechaniu 400m ponownie w prawo na Nikiszowiec, po 500m jesteś na miejscu.

2. Z Warszawy: po minięciu IKEA zjazd na Bielsko, następnie na Mysłowice, dalej zobacz 1.

3. Z Bielska: z trasy Bielsko-Warszawa zjazd w prawo na Mysłowice, dalej zobacz 1.

Z Krakowa: z trasy A4 zjazd na Łódź, następnie w prawo na Mysłowice, dalej zobacz 1.

Z Wrocławia: w kierunku Warszawy, następnie na Mysłowice, dalej zobacz 1.