Folia Concept Club

Folia Concept Club

Lokalizacja i dane kontaktowe

Miasto:
Kraków
Adres:
Rynek Główny 30
Telefon:
(12) 423 26 52
Adres www:
http://www.foliaclub.pl/

Opis klubu Folia Concept Club

Folia Concept Club – wyjątkowe połączenie klubu i galerii, promującej najciekawsze zjawiska w młodej polskiej grafice i sztuce video. Folia to miejsce spotkań i nawiązywania kontaktów, czemu służy znakomita kuchnia i orzeźwiające drinki.

To nowa jakość w połączeniu dźwięku i obrazu – znakomite nagłośnienie oraz liczne projektory, dające unikatowy, plastyczny efekt, pozwalające na prezentację sztuki video.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Folia to również wernisaże i wystawy młodych, zdolnych artystów zajmujących się grafiką, video-artem, których prace współtworzą wyjątkowy charakter miejsca.

To muzyka – koncerty najciekawszych wykonawców spod znaku nowoczesnego jazzu i elektroniki, jak i weekendowe imprezy z najlepszymi polskimi i zagranicznymi DJ`ami.

To również formacja artystyczna, będąca inicjatywą skupiającą artystów, kuratorów, miłośników sztuki, którzy swoimi działaniami o charakterze interdyscyplinarnym, koncentrują się wokół jednego miejsca (Folia Concept Club – Rynek Główny 30), oraz jednego artysty Rachima Blacka, który jest patronem grupy.

Folia Concept Club –  zorientowani na ludzi z koncepcją. Zapraszamy.
Czynne od 11.oo – do ostatniego klienta

FOLIA CONCEPT – FORMACJA ARTYSTYCZNA

Grupa artystyczna FOLIA CONCEPT jest twórczą inicjatywą artystów, kuratorów, historyków oraz miłośników sztuki, których swoje działania o charakterze interdyscyplinarnym koncentrują zawsze wokół jednego miejsca”, jakim jest Folia Concept Club, w którym realizują swoje koncepcje artystyczne, prezentują swoje dzieła, ogłaszają swoje manifesty, oraz przeprowadzają interwencje.

Analiza tych działań wskazuje z kolei na związek zawsze z tym samym artystom, którym jest Rahim Blak (Patron grupy) oraz jego artystyczna spuścizna. To właśnie obraz tej spuścizny i wpisanie jej następnie w problematykę twórczości Folia Concept, daje nam obraz artystycznych założeń tej formacji.

Ten wspólny mianownik, jakim jest kontekst miejsca i osoby sprzyjają powstawaniu niezwyke spójnych pod względem formy i treści prezentacji kreowanych przez bardzo indywidualne osobowości wchodzące w skład Folia Concept. Należy tu wspomnieć o unikatowym wpływie jaki Rahim Blak  wywierał przez wiele lat na artystów z którymi współpracował, ponieważ Folia Concept jest najbardziej wyrazistym przykładem globalnego zasięgu jego sztuki, którą on sam nazywał „totalną”

Folia Concept nie ogranicza się tylko do rozwijania pomysłów swego „guru”, dopowiadania, rozszerzania, rozszyfrowywania i demaskowania systemów znaczeń i kontekstów zawartych w twórczości Rahima Blaka, często bowiem żeruje na spuściźnie Rahima Blaka dając sobie tym samym prawo do istnienia jako formacji artystycznej, która traktując niekiedy dzieła Rahima Blaka instrumentalnie staje się kreacją samą w sobie.

Te dwa podejścia do spuścizny Rahima Blaka są jedynym punktem sporu, różniącym członków tej formacji, ale patrząc na ich realizacje mamy raczej wrażenie, że podejścia te wzajemnie się uzupełniają.

W istocie, poprzez Formacje Folia Concept, Rahim Blak działa nadal, a tym istotniejsza jest jego twórczość realizowana w takim wymiarze, że istnienie artystów w ich własnym kontekście historycznym, czego niemal przerysowanym przykładem jest Club Folia Concept, który jest odpowiednikiem formacji naszych czasów, sprawia, że twórczość Rahima Blaka pozostaje wciąż żywa i aktualna.

Dorobek Folia Concept:
prawie dwadzieścia wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą, oraz wiele wystaw zbiorowych, prezentacji, wykładów, odczytów, seminariów, dyskusji oraz interwencji, zawsze zakrojonych na szeroką skalę.

Wybrane wystawy:
„Co powinieneś wiedzieć o Rahimie Blaku i dlaczego powinieneś w to wierzyć z cyklu: Przebudźcie się!!!” „Tektonika”, „Unifikacja Sztuki”, „Pamięci Pussy”, „Kilka łatwych kroków prowadzących do powstania dzieła Rahima Blaka” „Komiks o Rahimie Blaku z cyklu: Klingoni Artystom”, „1144 dowody na istnienie Rahima Blaka” „Chłopaki malują” „Artysta i jego dzieło”„Pomnik Nieznanego Artysty”, „Kolumna” „Asymetria, A Symetria w Przestrzeni Nieskończonej”, „Ugryz’s Uncle Murder”, „Nie Ma Sztuki Jest Tylko Rahim Blak”, „Keine Gesichte”, „Psy Andaluzyjskie”, „Cykl: Cmentarze”, „Zrozumieć Islam”, „Albański Picasso”, „Dobrze, Nie – Ładnie”, „Akademia Sztuk Pięknych Oswaja Potwora”, „Wszyscy Wiedzą, że Rahim Blak Przespał Się z Dziewczyną z Okładki”, „Wszyscy Wiedzą, że Oficjalnym Kuratorem Rahima Blaka Jest Kierownik Działu Polskiego Nowoczesnego Malarstwa i Rzeźby Muzeum Narodowego w Krakowie”, „Wszyscy Wiedzą, że Folia Concept Używa Sepii Do Przedłużenia Żywotności Swoich Fotografii”, „Wszyscy Wiedzą, że Folia Concept Używa Jedynego Słusznego Systemu Operacyjnego”, „Wszyscy Wiedzą, że Psycholog Folia Concept bada Elastyczność i Przydatność Jej Członków”

Bartosz Miśkiewicz
Manager Folia Concept Club, członek formacji


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →